Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
II Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy

II Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Treść

W ostatni przedświąteczny weekend (17-20 grudnia 2016 r.) gorlicki Rynek znów zapełni się stoiskami handlowymi, choinkami, światełkami, kolędami oraz atrakcjami dla najmłodszych.

Gorlicki Jarmark to nie tylko stoiska wystawiennicze, to koncerty, wspólne kolędowanie, konkursy, warsztaty zdobienia pierników i wykonywania ozdób świątecznych, turniej w gotowaniu „Gorlicki Mistrz Smaku”, projekcja bajek świątecznych czy tradycyjna Gorlicka Wigilia. Na Rynku stanie Domek św. Mikołaja i Żywa Szopka. Odbędzie się akcja charytatywna – w tym roku pieniądze będziemy zbierać na klimatyzację dla Oddziału Dziecięcego gorlickiego szpitala.

Wyjątkowa i świąteczna atmosfera I Gorlickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przyciągnęła na gorlicki Rynek wielu mieszkańców, jak i gości naszego miasta, dlatego chcemy, aby Jarmark już na stałe wpisał się do gorlickiego kalendarza wydarzeń.

Co między innymi będzie można kupić na Gorlickim Jarmarku?

  • Ozdoby i rękodzieło artystyczne: choinki naturalne i sztuczne, ozdoby choinkowe, stroiki bożonarodzeniowe, światełka, zabawki, aniołki, wianki, ceramika artystyczna, galanteria skórzana, biżuteria, ozdoby z masy solnej, wyroby z drewna, świece ręcznie rzeźbione, ozdoby szydełkowe i wiele innych.
  • Produkty spożywcze: wypieki świąteczne, ciasta i ciasteczka, pierniki, chleb domowy, prozioki, miody, sery, wędliny i kiełbasę wiejska, zioła i przyprawy, herbata, garmażerka: pierogi, uszka oraz wino grzane.

Stosika będą otwarte od soboty (17 grudnia) do wtorku (20 grudnia) od godz. 10.00 do godzin wieczornych.

Program imprez towarzyszących:

17 GRUDNIA, SOBOTA
11.00-15.00 Domek św. Mikołaja, animacje dla dzieci
11.30 Chór Kantylena z Szymbarku
12.00 Zespół wokalny z MDK
12.30 Bracia Matułowie z kapelą
13.00 Gorlicki Mistrz Smaku – turniej w gotowaniu pomiędzy drużynami Samorządowców, Strażaków i Dziennikarzy
15.30 Kapela Juhasy z Lipnicy Wielkiej

18 GRUDNIA, NIEDZIELA
11.00 Żywa szopka
12.30 Łemkowska Grupa Kolędnicza
13.30 Koncert uczniów Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
14.00 V Gorlicka Wigilia
14.30 Wspólne kolędowanie
15.00 Rozstrzygnięcie konkursu Świąteczne Ciasto
15.15 Jasełka w wykonaniu uczniów z MZS Nr 6 w Gorlicach

W niedzielę (18 grudnia) o godzinie 14.00 zapraszamy serdecznie na piątą Gorlicką Wigilię, zainicjowaną kilka lat temu przez Panią Iwonę Budziak. Razem z Burmistrzem Rafałem Kuklą, księdzem proboszczem Stanisławem Ruszelem oraz księdzem proboszczem Jerzym Gondkiem odmówimy modlitwę, złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem. Wigilię zakończymy wspólnym kolędowaniem i Jasełkami w wykonaniu uczniów MZS Nr 6 w Gorlicach. Tegoroczny wigilijny poczęstunek przygotowują: Restauracja „Ratuszowa”, Restauracja „Orchidea” oraz Koła Łowieckie „Szarak”, „Magura”, "Dzik" i "Grabina".

Serdecznie zapraszamy gorliczan i gości naszego miasta! Spędźmy razem ten szczególny, radosny czas!

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku.
 

SPOTKAJMY SIĘ NA GORLICKIM RYNKU W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE