Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Plan na poszerzenie oferty turystycznej Ziemi Gorlickiej

Plan na poszerzenie oferty turystycznej Ziemi Gorlickiej

Treść

Miasto Gorlice i Gmina Sękowa dostrzegając niekonkurencyjność i przestarzały stan techniczny obiektów turystyki zimowej w Małastowie, złożyły wniosek o dofinansowanie działań modernizacyjnych. „Budowa kompleksu rekreacyjnego wzmacniającego ofertę turystyczną powiatu gorlickiego” – to tytuł projektu, który skierowany został do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Do najważniejszych zadań, które zamierza zrealizować Miasto Gorlice należą: modernizacja i rozbudowa stoku narciarskiego w Małastowie - zakup wyciągu talerzowego i nowych armatek śnieżnych, prace geodezyjne i ogólnobudowlane. Niewątpliwą atrakcją będzie także Mini Snow Park z zimowym placem zabaw i snow-tubbingiem. Gmina Sękowa w ramach inwestycji zakupi tory transportowe i tor igielitowy. Tory te umożliwiają naukę jazdy dla najmłodszych oraz wydłużenie sezonu narciarskiego. Nowością będzie możliwość zjazdów pontonami dla 30-40 osób równocześnie.

Ze strony Gminy Sękowa całość inwestycji uzupełni infrastruktura towarzysząca w postaci wiaty grillowej, oświetlenia oraz zagospodarowania terenu boiska (ławki, stojaki na rowery). Zrealizowana zostanie także budowa ścieżki łączącej Ski Park Magura z wyciągiem w Małastowie na podstawie istniejących już dróg leśnych.

Miasto zadba także, by miejsce to zostało oświetlone i zaopatrzone w zaplecze sanitarne (budowa dodatkowych toalet). Dla zmotoryzowanych gości utwardzony zostanie również parking. Na miejscu nie zabraknie także tablic informacyjnych i pamiątkowych.

Szacunkowy koszt całej inwestycji to 3 400 000,00 zł w tym wartość projektu miasta Gorlice to  1 415 500,00 zł. Informacja dotycząca listy zatwierdzonych i zakwalifikowanych przez Zarząd Województwa Małopolskiego do dofinansowania wniosków, zostanie ogłoszona najpóźniej w lutym 2017 r.

Inwestycja partnerska na rzecz rozwoju powiatu gorlickiego, to niewątpliwie szansa na wzmocnienie potencjału turystycznego. Nowa infrastruktura oraz dodatkowe atrakcje turystyczne pozytywnie wpłyną na wizerunek całego regionu. Turystyka zimowa, a także całoroczne wykorzystanie niektórych z elementów projektu podniosą atrakcyjność turystyczną. Prócz przyjezdnych i wypoczywających w regionie z nowego zaplecza będą mogli skorzystać także mieszkańcy.