Mała i duża modernizacja

Mała i duża modernizacja Wtorek, 7 kwietnia 2020 Do 29 maja ARiMR przyjmować będzie wnioski o wsparcie finansowe na restrukturyzację gospodarstw rolnych.

Nowe zasady programu Czyste Powietrze po Świętach Wielkanocnych

Nowe zasady programu Czyste Powietrze po Świętach Wielkanocnych Czwartek, 2 kwietnia 2020 Po Świętach Wielkanocnych wejdą w życie nowe zasady programu Czyste Powietrze. Dotychczas można było skorzystać z dotacji do 90% kosztów kwalifikowanych, przy dochodach poniżej 600 zł na członka gospodarstwa domowego.

Ekologiczna i nowoczesna oczyszczalnia ścieków

Ekologiczna i nowoczesna oczyszczalnia ścieków Wtorek, 31 marca 2020 Zakończyła się modernizacja gorlickiej oczyszczalni ścieków. Inwestycja opiewała na kwotę 7 785 000 zł z czego 4 578 000 zł pochodziło z unijnego dofinansowania. Miasto może teraz korzystać z nowoczesnej, ekologicznej i przyjaznej dla środowiska oczyszczalni. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim materiałem filmowym dotyczącym przeprowadzonych prac.

Konsultacje POP

Konsultacje POP Wtorek, 31 marca 2020 Spotkania grupowe w województwie małopolskim zostały odwołane, ale to nie oznacza, że np. konsultacje społeczne w sprawie nowego Programu ochrony powietrza dla Małopolski zostały przerwane czy zawieszone.

STOP pożarom traw!

STOP pożarom traw! Czwartek, 19 marca 2020 Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie!

Ruszył III etap przebudowy sieci wodociągowej w Gorlicach!

Ruszył III etap przebudowy sieci wodociągowej w Gorlicach! Wtorek, 10 marca 2020 Już wkrótce nowe odcinki ulic Granicznej, Robotniczej, Wincentego Pola, Biechońskiego, Dolnej i Zielonej zyskają nową sieć wodociągową i kanalizację sanitarną. WFOŚiGW przyznał Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Gorlicach pożyczkę w wysokości 2.419 902,44 zł na realizację zadania! Koszt kwalifikowany prac wynosi 4.641 061,34 zł.

Wygraj EKOkalendarz!

Wygraj EKOkalendarz! Czwartek, 5 marca 2020 Mamy piękne EKOkalendarze ze zdjęciami pięknych gorlickich miejsc, z harmonogramem wywozu odpadów na cały rok!

Badania ankietowe mieszkańców ws. bezpieczeństwa energetycznego i ekologicznego

Badania ankietowe mieszkańców ws. bezpieczeństwa energetycznego i ekologicznego Czwartek, 5 marca 2020 W marcu 2020 na terenie miasta przeprowadzane będą anonimowe badania ankietowe mieszkańców ws. bezpieczeństwa energetycznego i ekologicznego gospodarstw domowych, w tym zjawisk: ubóstwa energetycznego, zanieczyszczenia powietrza spowodowanego niską emisją z gospodarstw domowych.

Zmiany w programie Czyste Powietrze

Zmiany w programie Czyste Powietrze Wtorek, 3 marca 2020 27 lutego, w Kielcach podczas debaty panelowej wydarzenia zorganizowanego przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska przedstawił krótko opis zmian, jakie już w marcu znajdą zastosowanie w programie Czyste Powietrze. W wydarzeniu wzięła udział Ekodoradca Urzędu Miejskiego.

Startuje bank zamiany mieszkań

Startuje bank zamiany mieszkań Poniedziałek, 24 lutego 2020 Informujemy, że Urząd Miejski w Gorlicach planuje zorganizować bank informacji zamiany mieszkań komunalnych.