Informacja o wydaniu decyzji środowiskowej

Informacja o wydaniu decyzji środowiskowej Piątek, 3 lipca 2020 Publikujemy informację o przedsięwzięciu wymagającym uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Ogłoszenie o dialogu technicznym

Ogłoszenie o dialogu technicznym Piątek, 3 lipca 2020 Ogłoszenie o dialogu technicznym w sprawie usunięcia i zagospodarowania odpadów magazynowanych nielegalnie na terenie byłej rafinerii.

Przerwa w dostawie wody!

Przerwa w dostawie wody! Wtorek, 23 czerwca 2020 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach informuje, że w związku z wystąpieniem awarii wodociągowej przy ul. Kwiatowej, w dniu dzisiejszym (tj. 23.06.2020) nastąpi przerwa w dostawie wody dla wszystkich mieszkańców tejże ulicy, do około godziny 14:00.

Energia (z) żywiołów - rozdanie nagród

Energia (z) żywiołów - rozdanie nagród Środa, 10 czerwca 2020 Dziś (10.06) w Pawilonie Historii Miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Energia (z) żywiołów”.

Informacja o wydaniu decyzji środowiskowych

Informacja o wydaniu decyzji środowiskowych Czwartek, 4 czerwca 2020 Publikujemy informacje o przedsięwzięciach wymagających uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Zmiany w rozliczaniu i fakturowaniu usług MPGK

Zmiany w rozliczaniu i fakturowaniu usług MPGK Czwartek, 4 czerwca 2020 Uprzejmie informujemy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Gorlicach, odpowiadając na zgłaszane przez Odbiorców pytania, dążąc do poprawy jakości realizowanych przez Przedsiębiorstwo usług, przygotowało zmiany w zakresie rozliczania i fakturowania świadczonych usług.

Nowe wiaty śmietnikowe

Nowe wiaty śmietnikowe Środa, 3 czerwca 2020 W ostatnim czasie, w ramach uporządkowania miejsc gromadzenia odpadów, wykonane zostały dwie nowe wiaty śmietnikowe – przy ul. Orzeszkowej i ul. Jagiełły.

Konkurs Energia (z) żywiołów rozstrzygnięty!

Konkurs Energia (z) żywiołów rozstrzygnięty! Poniedziałek, 1 czerwca 2020 27 maja, w wyniku obrad komisji konkursowej wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych w konkursie plastycznym „Energia (z) żywiołów”.

Pamiętajmy o wyrzucaniu zużytych maseczek i rękawiczek do kosza!

Pamiętajmy o wyrzucaniu zużytych maseczek i rękawiczek do kosza! Wtorek, 26 maja 2020 Zużyte środki ochronne stanowią poważne zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z tym mieszkańcy powinni pamiętać, aby po użyciu jednorazowych maseczek oraz rękawiczek bezzwłocznie wyrzucić je do kosza na odpady zmieszane.

Złap deszczówkę!

Złap deszczówkę! Środa, 20 maja 2020 W różnego rodzaju środkach publicznego przekazu, szeroko poruszany jest problem deficytu wody, zmian klimatu oraz konieczności przeciwdziałania tym zmianom i osłabiania ich efektów. Jednym z działań przyczyniających się do łagodzenia skutków tych niekorzystnych trendów, które może zostać wdrożone na wielu posesjach w obrębie naszego miasta, jest zbieranie wód opadowych z dachów i ich późniejsze wykorzystanie np. do nawadniania przydomowego ogródka.