Podsumowanie akcji SprzątnijMY Gorlice

Podsumowanie akcji SprzątnijMY Gorlice Środa, 23 września 2020 W miniony piątek i sobotę (18-19.09), w ramach ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, w Gorlicach odbyła się akcja „SprzątnijMY Gorlice”, której organizatorem było Miasto Gorlice. Do akcji włączyła się także firma PUK Empol - Oddział Gorlice, która zapewniła worki na śmieci oraz rękawiczki, a także zadbała o odbiór zebranych odpadów.

Dzień bez samochodu - darmowe przejazdy MZK!

Dzień bez samochodu - darmowe przejazdy MZK! Poniedziałek, 21 września 2020 Już jutro (22 września) obchodzimy Dzień bez samochodu! Tradycyjnie, z tej okazji, przez cały dzień będziemy jeździć MZK Gorlice zupełnie za darmo, na wszystkich trasach - nawet do miejscowości ościennych! Przypominamy, że to nie jedyna z atrakcji trwającego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu #EMW. Nadal w Pawilonie Historii Miasta odebrać można mobilne gadżety i wziąć udział w zabawie z nagrodami.

Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody Poniedziałek, 21 września 2020 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach informuje, że w związku z wystąpieniem awarii wodociągowej przy ul. Janusza Korczaka nastąpi przerwa w dostawie wody dla wszystkich odbiorców zamieszkałych przy tej ulicy w dniu 21.09.2020 r. od godz. 8:00 do ok. godz. 12:00.

Akcja SprzątnijMY Gorlice za nami!

Akcja SprzątnijMY Gorlice za nami! Sobota, 19 września 2020 W całej Polsce trwa akcja „Sprzątanie świata”. Tradycyjnie w tę proekologiczną inicjatywę włączyło się także Miasto Gorlice, które zorganizowało wydarzenie pod nazwą SprzątnijMY Gorlice. Chętni mieszkańcy Gorlic wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Gorlice Łukaszem Bałajewiczem oraz gorlickim ekodoradcą, uprzątnęli brzeg Stróżowianki w okolicach Miasteczka Ruchu Drogowego oraz sklepu Kaufland.

SprzątnijMY Gorlice - zadbajmy wspólnie o wizerunek naszego pięknego miasta!

SprzątnijMY Gorlice - zadbajmy wspólnie o wizerunek naszego pięknego miasta! Czwartek, 17 września 2020 W najbliższy weekend przypada kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Inicjatywa ta stanowi nieodzowną część międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska, w którą włącza się także nasze miasto, poprzez organizację akcji SprzątnijMY Gorlice, która odbędzie się w dniach 18-19.09.2020 r.

Zbiórka odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych Środa, 16 września 2020 Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że 28 września na terenie Gorlic przeprowadzona zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a w dniach 28 września - 2 października - zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Mobility week 2020 - mobilność czysta, współdzielona i inteligentna

Mobility week 2020 - mobilność czysta, współdzielona i inteligentna Wtorek, 15 września 2020 Już jutro rozpoczynamy kolejny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu #EMW, który potrwa do 22 września! Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody Wtorek, 15 września 2020 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach informuje, że w związku z wystąpieniem awarii wodociągowej przy ul. Małej nastąpi przerwa w dostawie wody dla całego osiedla przy ul. Pułaskiego. (ul. Mała, Michny, Milenijna, Laskowskiego i Pułaskiego) w dniu 15.09.2020 r. od godz. 8:00 do ok. godz. 14:00.

Informacja w sprawie pozwoleń na budowę zbiorników retencyjnych w związku z Programem Moja Woda

Informacja w sprawie pozwoleń na budowę zbiorników retencyjnych w związku z Programem Moja Woda Czwartek, 10 września 2020 W związku z naborem do programu Moja Woda oraz wątpliwościami w sprawie konieczności występowania o pozwolenie na budowę zbiorników retencyjnych, przekazujemy stanowisko Starosty Gorlickiego.

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 Poniedziałek, 7 września 2020 Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.