
Różni podróżni - obsługa bez barier
Treść
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza pracowników sektora transportu zbiorowego do udziału w szkoleniu "Różni podróżni - obsługa bez barier".
Kto może być uczestnikiem szkolenia?
Uczestnikami szkolenia „Różni podróżni” mogą być pracownicy mikro, małych, średnich (MŚP) i dużych przedsiębiorstw, prowadzących działalność w obszarze kolejowego, miejskiego i międzymiastowego transportu zbiorowego.
W 2-dniowym szkoleniu dla pracowników kolejowego, miejskiego i międzymiastowego transportu zbiorowego (szkolenie typ 1) uczestniczyć mogą pracownicy zajmujący następujące stanowiska:
1. Pracownicy przewoźników kolejowego, miejskiego i międzymiastowego transportu zbiorowego, zajmujący następujące stanowiska:
- sprzedawca biletów,
- pracownik obsługi dworca/punktu obsługi pasażera,
- pracownik infolinii,
- członkowie drużyny konduktorskiej,
- pracownik świadczący usługi asysty na dworcu,
- kontroler biletów,
- kierowca
- motorniczy
- pracownik działu kadr/zarządzania zasobami ludzkimi,
- trenerzy wewnętrzni;
2. Pracownicy zarządców dworców zajmujący następujące stanowiska:
- sprzedawca biletów,
- pracownik obsługi dworca;
3. Pracownicy zarządców infrastruktury wyznaczeni do obsługi urządzeń wspomagających poruszanie się po dworcu (np. windy przyschodowej) i/lub świadczenia asysty np. w związku ze skorzystaniem z przejścia w poziomie szyn;
4. Pracownicy podwykonawców zarządców dworca, świadczący usługi asysty;
5. Pracownicy podwykonawców przewoźników kolejowego, miejskiego i międzymiastowego transportu zbiorowego, świadczący usługi w zakresie kontroli biletów.
W 4-godzinnym szkoleniu dla kadry zarządzającej w przedsiębiorstwach kolejowego, miejskiego i międzymiastowego transportu zbiorowego (szkolenie typ 2) uczestniczyć mogą:
1. Pracownicy przewoźników kolejowego, miejskiego i międzymiastowego transportu zbiorowego, zajmujący następujące stanowiska:
- prezes/dyrektor,
- wiceprezes/wicedyrektor odpowiedzialny za obszar obsługi klientów;
2. Pracownicy zarządców dworców zajmujący następujące stanowiska:
- prezes/dyrektor
- wiceprezes/wicedyrektor odpowiedzialny za obszar obsługi klientów;
3. Pracownicy zarządców infrastruktury zajmujący następujące stanowiska:
- prezes/dyrektor
- wiceprezes/wicedyrektor odpowiedzialny za obszar obsługi klientów;
4. Przedstawiciele związków zawodowych, działający u przewoźników kolejowego, miejskiego i międzymiastowego transportu zbiorowego, którzy wezmą udział w szkoleniach.
UWAGA: Warunkiem udziału pracowników w szkoleniu typu 1 jest wcześniejszy udział kadry zarządzającej danego przedsiębiorstwa kolejowego, miejskiego i międzymiastowego transportu zbiorowego w szkoleniu typu 2. Składane wnioski muszą zatem wskazywać uczestników szkolenia typu 1 i typu 2 łącznie.
Aby wziąć udział w szkoleniu:
- Zapoznaj się Regulaminem Szkoleń (pdf, 895 kb)
- Ustal z jakiego rodzaju pomocy może skorzystać przedsiębiorstwo chcące uczestniczyć w szkoleniu,, tzn. czy może ubiegać się o wsparcie w postaci:
a) pomocy de minimis,
b) pomocy publicznej w ramach rekompensaty z tytułu świadczenia usług publicznych
c) pomocy publicznej na szkolenia.
3. Wypełnij i złóż NA ADRES EMAIL: transport@pfron.org.pl odpowiednie dokumenty.
Niezbędne dokumenty oraz więcej informacji znajdą Państwo na stronie Polskiego Instytutu Rozwoju, na Facebooka Ministerstwa oraz na stronie PFRONu.
Szkolenie realizowane jest w projekcie pn.: „Szkolenia dla pracowników sektora transportu zbiorowego w zakresie potrzeb osób o szczególnych potrzebach, w tym osób z niepełnosprawnościami” w ramach Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Działanie 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014‐2020. Realizatorem szkoleń jest Polski Instytut Rozwoju sp. z o.o.
PROGRAM SZKOLENIA DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ (pdf, 424 kb)
PROGRAM SZKOLENIA DLA PRACOWNIKÓW (pdf, 1,62 mb)
PLAKAT (pdf, 308 kb)
Źródło: PFRON