Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Medialna perła dla Gorlic

Medialna perła dla Gorlic

Treść

Wczoraj burmistrz Rafał Kukla otrzymał wyróżnienie w kategorii najlepszy Włodarz, a dzisiaj dotarła do nas kolejna dobra wiadomość. Nasze miasto zdobyło I miejsce (wśród  miast do 100 tys. mieszkańców) w rankingu Medialna Perła Samorządu! Gorlice zostały docenione za kampanię komunikacyjną "Gorlice Miasto Światła".

Kampania „Gorlice Miasto Światła" ma na celu stworzenie i wykreowanie atrakcyjnego, rozpoznawalnego i charakterystycznego wizerunku Miasta Gorlice, jako miejsca o szczególnych walorach turystycznych, kulturalnych oraz społecznych. Oparta została na zasobach i dziedzictwie ziemi gorlickiej jako kolebki światowego przemysłu naftowego, a także na osobie Ignacego Łukasiewicza – wielkiego innowatora i wynalazcy – konstruktora lampy naftowej. To w Gorlicach mieszkał, pracował i dzięki niemu w 1854 roku na jednym z ruchliwych miejskich skrzyżowań zapłonęła pierwsza w świecie uliczna lampa naftowa. Hasło „Gorlice Miasto Światła” odnosi się i nawiązuje do tego ważnego w dziejach ludzkości wydarzenia.

Podczas kongresu wyróżniono działania samorządów w kategoriach konkursowych:

  • prasa samorządowa,
  • media elektroniczne,
  • kampania komunikacyjna.

Ranking Perły Samorządu organizowany jest przez Dziennik Gazeta Prawna przy współpracy merytorycznej firmy Deloitte. Jego głównym celem jest wyłonienie gmin oraz miast, które wyróżniają się nowatorskimi pomysłami i zaangażowaniem w sprawy mieszkańców oraz których działania stanowią prawdziwy wzór dla innych.

Udział w rankingu jest bezpłatny, a nad właściwym przebiegiem konkursu czuwa Kapituła złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazeta Prawna.

Tagi