Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
okładki publikacji

Co w trawie piszczy? Gorlicki Atlas Owadów

Treść

„Co w trawie piszczy? Gorlicki Atlas Owadów” to książka i kolorowanka dla najmłodszych, które niebawem trafią do małych gorliczan!
Gorlicki Atlas Owadów
Książka oraz oparta na niej kolorowanka w przystępny dla małego odbiorcy sposób przybliżają  tematykę ochrony środowiska i bioróżnorodności regionu – Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego – poprzez ciekawy, zabawny, wierszowany opis owadów znajdujących się na gorlickich grafikach.
Gorlicki Atlas Owadów - środek
Publikacje wydane zostały w ramach realizacji projektu „Co w trawie piszczy? Gorlice dla bioróżnorodności” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Strona z książki - skrzydła Pazia Królowej
Przypominamy, że w ramach zadania powstały także trzy kolejne murale przedstawiające owady – turkucia podjadka, żuka gnojowego oraz kraśnika pięcioplamka, które są uzupełnieniem istniejących grafik z okazami z kolekcji ks. Bronisława  Świeykowskiego.

Zwiększenie liczby murali, wraz z wydaniem publikacji, pozwoliło na stworzenie ścieżki edukacyjnej, której celem jest przekazanie najmłodszym, ale też i starszym, treści związanych z zagadnieniami przyrodniczymi oraz wiedzy na temat różnorodności biologicznej regionu oraz wzbudzenie zainteresowania środowiskiem naturalnym, a co za tym idzie, podniesienie świadomości ekologicznej.
Gorlicki Atlas Owadów - zeszyt do kolorowania, wnętrze
Wydawnictwa trafią do przedszkolaków. Chętnych zapraszamy po odbiór bezpłatnych publikacji do Pawilonu Historii Miasta Gorlice, w godzinach pracy Urzędu, tj. pon.-pt., 7:30-15:30. Ilość publikacji jest ograniczona!

Publikacje dostępne są także w wersji elektornicznej, do pobrania i samodzielnego wydrukowania:

Gorlicki Atlas Owadów (pdf, 14,18 mb)

Gorlicki Atlas Owadów. Zeszyt do kolorowania (pdf, 6,40 mb)

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach Programu Priorytetowego „Edukacja Ekologiczna”.
logotyp Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie