Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Spotkanie dotyczące programu „Żyrafowo i roztańczone Emocje”

Spotkanie dotyczące programu „Żyrafowo i roztańczone Emocje”

Treść

6 grudnia w sali konferencyjnej gorlickiego Sokoła przy ul. Jagiełły, odbyło się spotkanie z autorami Programu Profilaktycznego „Żyrafowo i roztańczone Emocje” – Katarzyną Przęczek i Michałem Stolarkiem.

Uczestników spotkania – dyrektorów Miejskich Zespołów Szkół oraz placówek edukacyjnych z terenu Gminy Gorlice, przywitał Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach Wojciech Zapłata.

Program „Żyrafowo i roztańczone Emocje” skierowany jest zarówno do nauczycieli, jak i do dzieci, młodzieży. Ma na celu wspieranie komunikacji zarówno w zespole kadry nauczycielskiej, w grupie uczniów, jak również w relacjach rodzice – dzieci, nauczyciele – rodzice.
Spotkanie z autorami programu
Bardzo ciekawym elementem programu są zajęcia taneczne, na których dzieci i młodzież w formie dramy, mogą wyrazić swoje emocje i przełamywać słabości.

Prezentacja założeń programu połączona została z mini warsztatem FRIS I STYLE MYŚLENIA.

Co to jest FRIS ® ? To polskie standaryzowane narzędzie, pokazujące nam jak reagujemy, myślimy w sytuacji podejmowania działań. Co jest dla nas naturalne, a kiedy wkładamy w działanie większy wysiłek. Celem badania jest poznanie naszych naturalnych preferencji w działaniu i poznanie siebie nie od strony osobowości (to nie test oceniający jacy jesteśmy), a od strony naszego myślenia.

Co możemy zyskać po badaniu FRIS:

  •     poprawę komunikacji w zespole,
  •     poprawę efektywność i skuteczności pracy – bo nie chodzi o ciągłe zwiększanie prędkości, a dobieranie odpowiednich narzędzi do potencjału,
  •     poprawę świadomości samych siebie – lepiej zrozumiemy jak myślimy i więcej wiemy o tym jak działamy; lepiej dopasowujemy osoby do działania,
  •     efektowność – działanie z większym zrozumieniem siebie i innych,
  •     wiedzę, dlaczego niektórzy z nas postępują tak, a nie inaczej.

Spotkanie zrealizowano w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych oraz Narkomanii na rok 2022.