Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Sekretarz Miasta Daniel Janeczek, podczas odbioru symbolicznwgo czeku w Krakowie

Blok przy ul. Kościuszki w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Treść

Wczoraj (11.08), w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się konferencja prasowa na temat Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W spotkaniu, w imieniu burmistrza Rafał Kukli, udział wziął Sekretarz Miasta Daniel Janeczek, który z rąk I Wicewojewody Małopolskiego Ryszarda Pagacza, Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusza Urbana oraz Prezesa Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Małopolsce Michała Lysego, odebrał symboliczny czek na pokrycie 10% kosztów inwestycji mieszkaniowej, która niebawem ruszy w Gorlicach!
Wręczenie symbolicznych czeków w Krakowie
Spółki SIM zawiązywane są przez jednostki samorządu terytorialnego oraz Krajowy Zasób Nieruchomości, a ich podstawowym celem jest zaangażowanie w budownictwo społeczne. Samorządy tworzące spółki mogą liczyć m.in. na bezzwrotne wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa – w maksymalnej kwocie 3 mln złotych na spółkę i 1/10 wartości prowadzonej przez spółkę inwestycji. Miasto Gorlice przystąpiło do spółki w ubiegłym roku, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Podczas spotkania zaprezentowano wizualizacje koncepcji architektonicznych dla 16 inwestycji mieszkaniowych w Małopolsce, w tym w Gorlicach. Realizacja inwestycji rozpocznie się w 2023 roku. W naszym mieście, przy ul. Kościuszki wybudowany zostanie budynek wielorodzinny z 15 lokalami mieszkalnymi o zróżnicowanym metrażu (25-59 m2).
Wizualizacja budynku przy ul. Kościuszki w Gorlicach
Wizualizacja frontu buydnku przy ul. Kościuszki w Gorlicach
Jak zostać mieszkańcem?

Kryteria określające zasady przydziału lokali, będą procedowane na najbliższej, sierpniowej sesji Rady Miasta Gorlice. Nabór wniosków o przyznanie lokalu rozpocznie się już w połowie września i potrwa miesiąc. Wszystkich zainteresowanych, zachęcamy do śledzenia strony Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz SIM Małopolska.

Źródło: mat. własne, simmalopolska.pl, malopolska.uw.gov.pl