Czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Pułaskiego
W związku z trwającymi pracami związanymi z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej wraz z odbudową dróg na Osiedlu Łysogórskim, od poniedziałku 23.09, wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Pułaskiego.
8 mln złotych na ulicę Słoneczną!
Trwają prace na ulicy Słonecznej – w związku z realizacją zadania pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej wraz z odbudową dróg na osiedlu Magdalena w Gorlicach – ulica Słoneczna etap I”, budowany jest kanał sanitarny i deszczowy oraz wodociąg.
Gorlickie kąpielisko oficjalnie otwarte!
Dziś (2.08) pierwszych 10 klientów nowo wyremontowanego basenu odkrytego wspólnie przecięło wstęgę, dokonując symbolicznego otwarcia obiektu!
Gorlickie kąpielisko zaprasza po remoncie!
Dziś kąpielisko miejskie zostało technicznie odebrane, a już od piątku (2.08), zapraszamy do korzystania z basenu! Na otwarcie przygotowaliśmy 50% zniżki na każdy bilet, a w niedzielę (4.08) czekają na Was dodatkowe atrakcje – animacje, DJ, dmuchańce i piana party!
Trwają remonty obiektów sportowych OSiR
Miasto Gorlice inwestuje w infrastrukturę sportową – zajrzeliśmy na tereny Ośrodka Sportu i Rekreacji, by pokazać Wam postępy prac.
Zmiany organizacji ruchu na osiedlu Łysogórskim
Informujemy, że od 5.06.2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu — zamknięte dla ruchu zostaną ulice Mała i Pułaskiego, na odcinku od DW 977 do ul. Milenijnej.
Zmodernizowaliśmy ponad 3 tysiące punktów oświetleniowych!
Wczoraj (12.02) zakończył się odbiór jednej z największych proekologicznych inwestycji ostatnich lat – zastąpienie starych, miejskich lamp sodowych nowoczesnymi, ledowymi! To nie tylko zaoszczędzone w miejskim budżecie środki, ale przede wszystkim zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko!
Duża inwestycja na Osiedlu Łysogórskim rozpoczęta!
Rozpoczęły się prace budowlane związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej wraz z odbudową dróg na Osiedlu Łysogórskim – na ul. Michny, Małej, Pułaskiego i Laskowskiego. To pierwszy etap prac.
18 mln trafi do Gorlic!
Ogłoszone zostały wyniki VIII naboru Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład – Miasto Gorlice pozyskało 18 milionów złotych na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na Osiedlach Magdalena i Łysogórskie oraz modernizację Miejskiego Przedszkola nr 8!
Tak zmienia się gorlickie kąpielisko!
Z dnia na dzień zmienia się krajobraz na gorlickim kąpielisku – obiekt ma już nowe ogrodzenie, na ukończeniu jest zaplecze techniczne i pokój ratownika. W trakcie jest rozbiórka starej niecki – nowa dotrze do Gorlic za dwa tygodnie. Wkrótce rozpocznie się także budowa nowego zaplecza sanitarnego i gastronomicznego.
Rozpoczął się remont basenu odkrytego
Kolejny obiekt miejski, dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym zmieni swoje oblicze i przejdzie kompleksową modernizację! Plac budowy przekazany został (początkiem tego roku) wykonawcy, który rozpoczął już pierwsze prace. W związku z tym, w nadchodzącym sezonie letnim obiekt będzie nieczynny.
Wymieniamy 3 307 punktów oświetleniowych!
Trwa wymiana miejskiego oświetlenia – dzięki zastosowaniu nowoczesnych, lodowych lamp, znacznie zmniejszy się zużycie energii elektrycznej – o około 60%!
Kolejne środki z „Polskiego Ładu” trafią do Gorlic!
Do naszego miasta trafią 2 miliony złotych na remont Miejskich Zespołów Szkół – „Jedynki” i „Szóstki”! „Modernizacja bazy edukacyjnej na terenie Miasta Gorlice” – to kolejne zadanie, które zrealizowane zostanie ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych!
Miliony dla Gorlic!
Świetne wieści dla naszego miasta! Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, mamy dodatkowe fundusze na remont basenu odkrytego, modernizacje dróg w centrum miasta, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej) wraz z odbudową dróg na osiedlu Łysogórskim w Gorlicach (I etap) oraz modernizację Miejskich Zespołów Szkół w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami! Dziś (30.05) na gorlickim Rynku, odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której Senator Wiktor Durlak oraz Poseł na Sejm Elżbieta Zielińska przekazali dobre informacje.
„Polski Ład” - spotkanie z Wojewodą Małopolskim w Nowym Sączu
Wczoraj (25.10) w Nowym Sączu, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita spotkał się z wójtami i burmistrzami z regionu. Podczas konferencji, wspólnie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości i samorządowcami, zaprezentowane zostały wyniki rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.
Prawie 15 mln zł z „Polskiego Ładu” na modernizację basenu oraz oświetlenia!
Długo wyczekiwanego remontu doczeka się otwarty basen kąpielowy, a dzięki modernizacji oświetlenia poprawi się także bezpieczeństwo gorliczan! Miasto Gorlice otrzymało łącznie 14 899 950 zł dofinansowania na realizację tych ważnych działań w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”!