Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
5 milionów na kolejną Strefę Aktywności Gospodarczej!

5 milionów na kolejną Strefę Aktywności Gospodarczej!

Treść

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe związane z utworzeniem Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul. Zakole. Miasto Gorlice pozyskało na ten cel 5 083 671,50 złotych!  Jest to kolejne działanie ukierunkowane na rozwój gospodarczy miasta.

W ubiegłym roku Miasto Gorlice sprzedało ponad 6 ha terenu w SAG przy ul. Bieckiej, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Chcąc przygotować kolejne, atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów tereny i szukając funduszy na działania skierowane na rozwój, Miasto złożyło projekt do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata  2014-2020 poddz. 3. 1. 2. Strefy aktywności gospodarczej – SPR. Wczoraj (16.07) do Urzędu Miejskiego wpłynęła dobra wiadomość. Zarząd Województwa Małopolskiego, opublikował listę projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania. W rankingu wskazany został także projekt Gorlic pn. Budowa strefy przemysłowej w Gorlicach przy ul. Zakole.

Nie kryję swojego zadowolenia z  pozyskanego dofinansowania na utworzenie kolejnego obszaru przemysłowego, tym razem przy ul. Zakole. To bardzo dobra wiadomość dla Gorlic. Inwestycja ta  pozwoli na przyspieszenie rozwoju gospodarczego naszego miasta. Docelowo liczymy na to, że w kolejnych latach na jej terenie powstaną przedsiębiorstwa, a tym samym nowe miejsca pracy dla mieszkańców – mówi burmistrz Rafał Kukla. Dużo pracy jeszcze przed nami, jednak bardzo się cieszę, że nasz wniosek został pozytywnie oceniony – dodaje.

Celem przedsięwzięcia jest utworzenie nowej Strefy Aktywności Gospodarczej w związku z całkowitym wykorzystaniem terenów gospodarczych przy ul. Bieckiej. Teren przeznaczony pod nową strefę to działki o numerach 200/2, 200/4, 200/5, 200/6, 200/7, 200/8, 200/9, 171 oraz 135, o łacznej powierzchni ok. 5,3 ha.

W ramach zadania planowane jest wyposażenie SAG w niezbędną do jej funkcjonowania infrastrukturę oraz budowa wewnętrznego układu komunikacyjnego, tj. droga wewnętrzna ze zjazdami, miejscami parkingowymi, placem manewrowym i chodnikiem. Całkowita wartość projektu to 7 355 075,00 zł.