Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Nowoczesne boisko – ma już szóstka, będzie mieć też czwórka!

Nowoczesne boisko – ma już szóstka, będzie mieć też czwórka!

Treść

Kolejna przyszkolna infrastruktura sportowa zostanie zmodernizowana! Z nowoczesnego obiektu korzystają już uczniowie MZS nr 6, teraz za sprawą pozyskanego dofinansowania w wysokości 124 660 zł, nowe i bezpieczne oblicze zyska boisko przy Miejskim Zespole Szkół Nr 4.

W wyniku starań, na wsparcie tej inwestycji Miasto Gorlice w 2021 r. otrzyma dotację celową z budżetu Województwa Małopolskiego z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.

W ramach zadania przebudowane zostanie istniejące boisko o nawierzchni asfaltowej. W efekcie powstaną nowe – do piłki nożnej i ręcznej o wymiarach 26 x 50 metrów oraz do koszykówki o wymiarach 16,1 x 29,7 metrów.
 MZS nr 4 - widok na szkołę i boisko z drona
Nowe obiekty otrzymają nawierzchnię bezpieczną syntetyczną – poliuretanową, która jest elastyczna i trwała w eksploatacji, przepuszczalna dla wody, co umożliwia maksymalne wykorzystanie w ciągu roku.

Dzięki realizacji projektu, do dyspozycji lokalnej społeczności udostępniona zostanie nowoczesna infrastruktura rekreacyjno-sportowa. W czasie nauki szkolnej z boisk korzystać będą głównie uczniowie, natomiast popołudniami – uczestnicy zajęć szkolnych klubów sportowych oraz indywidualni mieszkańcy osiedla.

Wartość całej inwestycji wyniesie blisko 500 000 zł.

Za wsparcie w pozyskaniu dofinansowania dziękujemy Radnej Województwa Małopolskiego Jadwidze Wójtowicz.