Wyniki wyszukiwania
Historyczny sukces Macieja Serafina w Pikes Peak w USA
Mieszkaniec Gorlic, Maciej Serafin, zapisał się w historii polskiego motorsportu jako pierwszy Polak, który wystartował w legendarnym Pikes Peak International Hill Climb, znanym jako „Wyścig do Chmur”.
Sebastian Stec podwójnym triumfatorem weekendu na Magurze Małastowskiej
Trzynasta edycja Wyścigu Górskiego Magura Małastowska przeszła do historii. Szósta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zamknęła wyścigowy weekend rozgrywany na malowniczej trasie prowadzącej z Małastowa do Gładyszowa.
Trwa modernizacja instalacji elektrycznej i systemów bezpieczeństwa w Miejskim Zespole Szkół Nr 6 w Gorlicach
W Miejskim Zespół Szkół Nr 6 trwa kompleksowa modernizacja instalacji elektrycznej oraz infrastruktury teletechnicznej i przeciwpożarowej. Realizowana inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły, a także dostosowanie budynku do obowiązujących norm techniczn
Umowa na budowę bloku przy ul. Kościuszki 13 podpisana!
Dziś w Ratuszu miało miejsce oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalem usługowym wraz z budową garażu 10 stanowiskowego, budynku gospodarczego z 5 pomieszczeniami gospodarczymi oraz drogi wewnętrznej i miejsc
Jest pozwolenie na budowę bloku SIM przy ul. Kościuszki 13, drugi blok w planach
Po intensywnych działaniach przygotowawczych przedsięwzięcie związane z budową bloku w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej wchodzi w etap realizacji. Decyzja o pozwoleniu na budowę budynku przy ul. Kościuszki 13 wydana przez Starostę gorlickiego stała się prawomocna.
Umowa na budowę bloku przy ul. Kościuszki 13 podpisana!
Dziś w Ratuszu miało miejsce oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalem usługowym wraz z budową garażu 10 stanowiskowego, budynku gospodarczego z 5 pomieszczeniami gospodarczymi oraz drogi wewnętrznej i miejsc
Umowa na budowę bloku przy ul. Kościuszki 13 podpisana!
Dziś w Ratuszu miało miejsce oficjalne podpisanie umowy na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalem usługowym wraz z budową garażu 10 stanowiskowego, budynku gospodarczego z 5 pomieszczeniami gospodarczymi oraz drogi wewnętrznej i miejsc
UMOWA
Dziś (17 kwietnia), w Urzędzie Miejskim w Gorlicach podpisana została umowa na budowę bloku w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej przy ul. Kościuszki 13 w Gorlicach! W spotkaniu udział wzięli Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Łukasz Bałajewicz, Prezes Zarządu SIM Małopolska M
Młody Gorliczanin z sukcesami sportowymi na arenie międzynarodowej
Wczoraj (18.02) w gorlickim Ratuszu Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla spotkał się z młodym, utalentowanym sportowcem – Mikołajem Walem, któremu towarzyszyli rodzice. Uczeń Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach na co dzień trenuje lekkoatletykę w klubie UKS Kobylanka, rozwijając
Uwaga! Może być ślisko!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla powiatu gorlickiego.
Aukcje gorlickiego sztabu WOŚP już czekają!
Wystartowały pierwsze aukcje gorlickiego sztabu WOŚP! Wśród nich m.in. karnet na siłownię oraz zajęcia z nurkowania z butlą na gorlickim basenie.
Zapraszamy na obchody 81. rocznicy zakończenia okupacji hitlerowskiej w Gorlicach
Tradycyjnie, 17 stycznia w Gorlicach wspominamy zakończenie okupacji hitlerowskiej w naszym mieście. Z tej okazji, 16 stycznia, o godz. 12:00, przed budynkiem Sklarczykówki, odbędą się oficjalne uroczystości patriotyczne, związane z 81. rocznicą tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do udz
Marszałek Łukasz Smółka: Małopolska z rekordowym budżetem. Blisko 1,8 miliarda złotych na inwestycje
W 2026 roku budżet Małopolski będzie rekordowo wysoki i wyniesie ponad 4 miliardy złotych. Na inwestycje władze województwa planują przeznaczyć blisko 1,8 miliarda złotych – o około 30 proc. więcej niż w roku obecnym. Co to inwestycyjne przyspieszenie oznacza dla mieszkańców? O prior
Mistrz Recyklingu gra ekologicznie! Grasz z nami?
12. edycja konkursu „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” to inicjatywa edukacyjna wzmacniająca wiedzę ekologiczną młodych ludzi przez…grywalność. Tworzymy nowe eko planszówki: rozwijając przy tym logikę i pracę zespołową. Nagrodami dla najlepszych placówek i uczniów są debaty ekolo
Gorlice na TAK! – włącz TVP Info w niedzielę i zobacz nasze miasto w ogólnopolskiej akcji
Gorlice znalazły się w gronie 11 wyjątkowych miast w Polsce, które biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Polska na TAK!” – wspólnej inicjatywie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. To ogromne wyróżnienie dla Miasta
Muzyka daje siłę – Belfersingers dla seniorów
Jesienią 2025 roku Stowarzyszenie Chóralne Belfersingers zrealizowało projekt „Muzyka daje siłę – Belfersingers dla seniorów”, który został dofinansowany z programu Moc Małopolskich Społeczności 2025, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństw
Świetna passa „Gorlickich Lwów”! Zwycięstwa w kickboxingu, boksie i brazylijskim jiu-jitsu
Październik był wyjątkowo udanym miesiącem dla zawodników Gorlickiego Klubu Sportów Walki – Gorlickie Lwy. Reprezentanci klubu zdominowali ringi i maty w całej Polsce, odnosząc liczne zwycięstwa w kickboxingu, boksie oraz brazylijskim jiu-jitsu. To kolejny dowód na to, że ciężka praca
Lekcja przyrody w interaktywnej odsłonie
Dziś (15.10) w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się „Interaktywna lekcja przyrody” – międzyszkolny quiz poświęcony ochronie przyrody Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego.
Interaktywna lekcja przyrody na żywo
Już dzisiaj,15 października o godz. 10:00 w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się „Interaktywna lekcja przyrody”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, dlatego każda zainteresowana osoba będzie mogła śledzić emocjonujące zmagania uczestników quizu.
Interaktywna lekcja przyrody w GCK
Już w środę, 15 października o godz. 10:00 w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się „Interaktywna lekcja przyrody”. W konkursie rywalizować ze sobą będą uczniowie reprezentujący gorlickie szkoły podstawowe.