Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
EKO-Double – Ekologiczna rozgrywka z namiastką Gorlic!

EKO-Double – Ekologiczna rozgrywka z namiastką Gorlic!

Treść

Ekologia może być fascynującą przygodą, zwłaszcza gdy nauka łączy się z dobrą zabawą. Doskonałym przykładem jest gra EKO-Double, która w przystępny sposób pomaga najmłodszym rozwijać wiedzę ekologiczną, refleks i spostrzegawczość.

Aktualnie na profilu Facebookowym Zielony Punkt – Gorlice w zdrowej atmosferze trwa konkurs, w którym do wygrania jest gra Eko-double. Zachęcamy do udziału!
Link do posta konkursowego: KLIKNIJ TUTAJ.

Miasto Gorlice zachęca mieszkańców do udziału w inicjatywach promujących ochronę środowiska oraz rozwijanie świadomości ekologicznej. Gry edukacyjne, takie jak EKO-Double, są doskonałym narzędziem wspierającym budowanie dobrych nawyków już od najmłodszych lat.
eko-duble
EKO-Double opiera się na prostych zasadach, dzięki czemu mogą w nią grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Zestaw składa się z 31 okrągłych kart, a celem uczestników jest jak najszybsze odnajdywanie wspólnych symboli. Dynamiczna rozgrywka angażuje graczy, rozwija koncentrację oraz zachęca do aktywnego udziału w zabawie.

Największą wartością gry jest jej edukacyjny charakter. Symbole umieszczone na kartach nawiązują do zagadnień związanych z ochroną środowiska (w tym ochrony powietrza), recyklingiem, ekologicznymi nawykami i naszym miastem! Dzięki temu uczestnicy w naturalny sposób utrwalają wiedzę o ekologii, ucząc się odpowiedzialnych postaw wobec otaczającej nas przyrody, jednocześnie utrwalając wiedzę o najważniejszych symbolach Gorlic.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4. roku życia, ale doskonale sprawdzi się również podczas rodzinnych spotkań, zajęć szkolnych, warsztatów ekologicznych. EKO-Double pokazuje, że edukacja ekologiczna nie musi być nudna – może być pełna emocji, rywalizacji i wspólnej zabawy.

Ekologia może być fascynującą przygodą, zwłaszcza gdy nauka łączy się z dobrą zabawą. Doskonałym przykładem jest gra EKO-Double, która w przystępny sposób pomaga najmłodszym rozwijać wiedzę ekologiczną, refleks i spostrzegawczość.

EKO-Double opiera się na prostych zasadach, dzięki czemu mogą w nią grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Zestaw składa się z 31 okrągłych kart, a celem uczestników jest jak najszybsze odnajdywanie wspólnych symboli. Dynamiczna rozgrywka angażuje graczy, rozwija koncentrację oraz zachęca do aktywnego udziału w zabawie.

Największą wartością gry jest jej edukacyjny charakter. Symbole umieszczone na kartach nawiązują do zagadnień związanych z ochroną środowiska (w tym ochrony powietrza), recyklingiem, ekologicznymi nawykami i naszym miastem! Dzięki temu uczestnicy w naturalny sposób utrwalają wiedzę o ekologii, ucząc się odpowiedzialnych postaw wobec otaczającej nas przyrody, jednocześnie utrwalając wiedzę o najważniejszych symbolach Gorlic.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4. roku życia, ale doskonale sprawdzi się również podczas rodzinnych spotkań, zajęć szkolnych, warsztatów ekologicznych. EKO-Double pokazuje, że edukacja ekologiczna nie musi być nudna – może być pełna emocji, rywalizacji i wspólnej zabawy.

Miasto Gorlice zachęca mieszkańców do udziału w inicjatywach promujących ochronę środowiska oraz rozwijanie świadomości ekologicznej. Gry edukacyjne, takie jak EKO-Double, są doskonałym narzędziem wspierającym budowanie dobrych nawyków już od najmłodszych lat.

Poniżej sposoby gry oraz legenda do ikon z kart.

pasek logotypów
ikony duble
Wieża:
Każdy gracz otrzymuje po jednej zakrytej karcie, a resztę talii kładzie się odkrytą na środku stołu. Na ustalony znak/sygnał wszyscy gracze odkrywają swoje karty. Kto pierwszy zauważy wspólny symbol pomiędzy swoją kartą a kartą ze stosu głównego, zabiera kartę ze środka i kładzie na wierzch swojej. Od tej pory szukamy połączenia z nową kartą. Wygrywa gracz, który zgromadzi największą liczbę kart.

Studnia: Wszystkie karty z talii rozdaje się uczestnikom gry po równo, a ostatnią kartę kładzie się odkrytą na środku. Na sygnał gracze starają się jak najszybciej pozbyć swoich kart, dopasowując je do karty na środku stołu (wspólny symbol kładziemy na wierzch). Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Gorący ziemniak: Każdy gracz otrzymuje jedną zakrytą kartę, trzymając ją na dłoni tak, aby widzieć symbole, ale żeby nie widzieli ich inni. Na sygnał gracze odsłaniają swoje karty. Jeśli znajdziesz wspólny symbol na swojej karcie i karcie innego gracza, rzucasz swoją kartę na jego kartę. Teraz on szuka połączenia z kolejnymi osobami. Osoba, na której w dłoni ostatecznie wylądują wszystkie karty z danej rundy, przegrywa i odkłada je na swój stos karny.

Zatruty podarunek: Talia kart znajduje się na środku, a gracze otrzymują po jednej odkrytej karcie. Wszyscy starają się odnaleźć wspólny symbol między kartą z góry talii środkowej a kartą innego gracza. Kto pierwszy go wskaże i nazwie, bierze kartę ze środka i kładzie na kartę wybranego gracza. Zwycięża osoba, która po rozegraniu całej talii zbierze najmniej kart.

Złap je wszystkie: Na środku kładzie się odkrytą kartę, a dookoła niej tyle zakrytych kart, ilu jest graczy (w każdym rozdaniu po jednej). Na sygnał wszyscy gracze jednocześnie odkrywają karty poboczne. Zadaniem jest znalezienie wspólnego symbolu między centralną kartą a którąkolwiek z kart zewnętrznych. Jeśli Ci się uda, zabierasz kartę zewnętrzną. Gra toczy się do momentu wyczerpania kart zewnętrznych, a wygrywa ten, kto zdobędzie ich najwięcej.

Źródło sposobów gry: http://www.chillibite.pl/2015/03/dobble-kultowa-karcianka-do-grania-z.html