Remont Krytej Pływalni Fala coraz bliżej!

Niebawem ruszy II etap remontu Krytej Pływalni Fala. Po ponad 20 latach, budynek, dzięki zupełnej modernizacji fasady zyska nowoczesny wygląd, a wnętrze strefę rekreacji – saunarium, jacuzzi, tężnię i grotę solną!
W związku z tym, że gorlicki basen doczeka się takiej rozbudowy, koszt inwestycji wyniesie nie 3,7 mln, ale 5 mln zł!

W ramach remontu na Pływalni utworzona zostanie prawdziwa strefa relaksu. Miejsce niedziałających paneli słonecznych zastąpią sauny – sucha i parowa oraz nowe jacuzzi. Powstanie także zabudowany taras, na którym pływacy będą mogli odpocząć na leżakach. Przebudowane zostaną także schody na zjeżdżalnie, które dzięki zmianie konstrukcji na spiralną, dodadzą obiektowi charakteru.

W holu głównym, tuż za wejściem staną wieszaki, a dalej nowe stanowiska z suszarkami. Kasy zostaną przesunięte bliżej schodów na widownię nad basenem głównym. Przy punkcie gastronomicznym powstanie także kącik dla dzieci, a przy nim stoliczki.

Poniżej holu, na poziomie w którym mieści się niecka do nauki pływania, przebudowa obejmie przearanżowanie pomieszczeń w taki sposób, by można w nich było zorganizować grotę solną i tężnię. Zbudowana zostanie także poczekalnia dla rodziców.

Z zewnątrz Fala także doczeka się gruntownych zmian – wyremontowana zostanie przestarzała fasada budynku. Znikną schody prowadzące do wejścia z lewej strony – w tym miejscu powstanie wiatrołap.

Długo wyczekiwany remont Krytej Pływalni miał rozpocząć się w kwietniu, jednakże realizując tą inwestycję, warto postawić na kompleksową przebudowę i dostosować obiekt do obowiązujących standardów tak, by służył przez kolejne lata bez konieczności modernizacji. Dlatego też, opracowany został szczegółowy program funkcjonalno-użytkowy dla Krytej Pływalni. Inwestycja zostanie wykonana kompleksowo i obejmie termomodernizację oraz budowę wspomnianej strefy rekreacji. Ze względu na zwiększenie zakresu projektu i konieczność opracowania dokumentacji, a także sytuację epidemiologiczną, termin realizacji przesunięty został na jesień. Obecnie Miasto jest na etapie przygotowania postępowania przetargowego.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 5 mln złotych. Miasto Gorlice uzyskało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 1 476 800 zł, o którym pisaliśmy TUTAJ. Pozostała część kosztów pokryta zostanie z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację oraz ze środków własnych.

Jednocześnie informujemy, że Fala pozostanie otwarty tak długo, jak to możliwe! Pływalnia będzie zamknięta jedynie na czas prac uniemożliwiających korzystanie z obiektu.

Tagi