Projekt Miasteczka Ruchu Drogowego w Gorlicach

Końcem roku informowaliśmy o dofinansowaniu w kwocie 200 tys. zł,  pozyskanym przez Miasto Gorlice na budowę Miasteczka Ruchu Drogowego. Niezbędne prace i uzgodnienia administracyjne dotyczące zadania są na zaawansowanym etapie. Przedstawiamy Państwu zarys planowanej inwestycji.

Obiekt usytuowany będzie niemal w centrum Gorlic, przy ul. Stawiska, co zapewni łatwy dostęp dla mieszkańców Miasta. Będzie ogólnodostępny, oświetlony i objęty systemem monitoringu.

Projekt zagospodarowania terenu, wg którego powstanie Obiekt Miasteczka Ruchu Drogowego w Gorlicach. 

Obecnie trwają ostateczne uzgodnienia z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, dotyczące lokalizacji dojścia do planowanej inwestycji.

Zadanie realizowane jest przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Całkowity koszt to 549 638 zł.

Przypominamy, że miasteczko rowerowe w tej lokalizacji zostało wcześniej wskazane w ramach wspólnej inicjatywy Zarządów Osiedli nr 3 i 11 wpisanej do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dostrzegając potrzebę rozwoju infrastruktury dla aktualnych i przyszłych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza rowerzystów, Miasto Gorlice poszerzyło zgłoszoną koncepcję, tak by stworzyć kompleksowy i funkcjonalny obiekt.