
Zakończyliśmy pierwszy etap modernizacji ulic przy Rynku
Treść
Prace modernizacyjne na ulicach Piekarskiej, Cichej, Wąskiej oraz fragmencie ulicy Rynek dobiegły końca. Nowa, równa nawierzchnia i powrót stałej organizacji ruchu to efekty zakończonych robót.
Miejsca parkingowe przy ulicach Cichej i Wąskiej znów są dostępne, a postój taksówek wrócił na ul. Rynek.
W ramach zadania dokonano m.in. wymiany istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni i ułożono nawierzchnię z kostki granitowej (także na ulicy Piekarskiej, gdzie wymieniono stare płyty). Remont ulic wokół Rynku, został wymuszony tragicznym stanem dróg w tym rejonie, który jest efektem nieudanej rewitalizacji przeprowadzonej ponad dekadę temu.
Na zadanie "Przebudowa ciągów komunikacyjnych Starówki Miasta Gorlice wraz z infrastrukturą towarzyszącą", Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie z drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Od poniedziałku trwają prace po drugiej stronie Rynku. W pierwszym etapie zamknięty został odcinek ul. Rynek od skrzyżowania z ul. Wróblewskiego do skrzyżowania z ul. 3 Maja. W kolejnym etapie roboty obejmą odcinek od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Prosimy o cierpliwość, ostrożność i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie. Więcej o zmianie ruchu TUTAJ.