Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Będzie III etap remontu boiska przy MZS nr 4!

Będzie III etap remontu boiska przy MZS nr 4!

Treść

Miasto pozyskało kolejne fundusze z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”! Dzięki nim przebudujemy bieżnię przy MZS nr 4, tym samym kompleksowo kończąc remont obiektów sportowych przy szkole.

W 2022 zakończyliśmy pierwszy etap prac w tym miejscu, powstały wtedy nowe boiska – do piłki nożnej i ręcznej oraz do koszykówki.

Niedawno zakończył się drugi, dzięki któremu wyremontowane zostało boisko do siatkówki i badmintona oraz bieżnia do skoku w dal.

W ramach III etapu prac przebudowana zostanie istniejąca bieżnia o nawierzchni żużlowej na nawierzchnię bezpieczną, poliuretanową. Jest ona wygodna w użytkowaniu, a przy tym elastyczna i trwała w eksploatacji. Ponadto przepuszcza wodę, dzięki czemu możliwe jest maksymalne wykorzystanie obiektu w ciągu całego roku. Nowa, dwutorowa bieżnia, będzie służyła do biegów na dystansach 40 i 60 m.

Sukcesywnie wzmacniamy szkolną bazę sportową – z nowoczesnych boisk korzystają uczniowie MZS nr 4, 5 i 6.

Dofinansowanie III etapu prac z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS” wynosi 48 540,00 zł. Całkowity planowany koszt inwestycji to 166 000,00 zł.