Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Tak zmienia się gorlickie kąpielisko!

Tak zmienia się gorlickie kąpielisko!

Treść

Z dnia na dzień zmienia się krajobraz na gorlickim kąpielisku – obiekt ma już nowe ogrodzenie, na ukończeniu jest zaplecze techniczne i pokój ratownika. W trakcie jest rozbiórka starej niecki – nowa dotrze do Gorlic za dwa tygodnie. Wkrótce rozpocznie się także budowa nowego zaplecza sanitarnego i gastronomicznego.
Gorlickie kąpielisko w trakcie remontu.
Zapewniamy – już w przyszłym sezonie, wszyscy spędzający lato w naszym mieście, będą mogli korzystać z nowoczesnego kąpieliska otwartego!
Gorlickie kąpielisko w trakcie remontu - pomieszczenie techniczne przed (po lewej) i po (po prawej)
Gorlickie kąpielisko od ponad 40 lat służy mieszkańcom nie tylko naszego miasta, ale całego powiatu, przez co uległo znacznej degradacji. Trwający remont obejmuje zarówno roboty budowlane, jak i zakup specjalistycznego wyposażenia basenu odkrytego, w tym zaplecza technicznego.
Gorlickie kąpielisko w trakcie remontu.
Przypomnijmy, że wniosek złożony przez Miasto Gorlice na realizację zadania pn. „Modernizacja bazy sportowo-rekreacyjnej Miasta Gorlice w celu poprawy jakości życia mieszkańców i zrównoważonego rozwoju miasta – basen kąpielowy otwarty etap I” uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” w kwocie 9 900 000 zł, co stanowi 90% szacunkowych kosztów zadania.
Gorlickie kąpielisko w trakcie remontu.
Inwestycja przyczyni się do poprawy jakości i komfortu gorliczan i mieszkańców regionu korzystających z basenu. Dodatkowo, zmodernizowane, nowoczesne otwarte kąpielisko będzie atrakcyjnym punktem na mapie turystycznej regionu.