Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Nowe boisko już gotowe!

Nowe boisko już gotowe!

Treść

Sportowcy i amatorzy aktywności fizycznej mogą już korzystać z nowoczesnego, dobrze wyposażonego i otwartego obiektu sportowego! Zakończyły się prace związane z budową boiska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W wyniku przebudowy istniejącego obiektu, powstało boisko o wymiarach 95x64 m, podzielone odpowiednimi oznaczeniami poziomymi na dwa mniejsze, o polach 41x64 m.

Nowe boisko zyskało ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych, piłkochwyty i oświetlenie. Są też ławki i kabiny dla zawodników.

Prace objęły demontaż istniejącego ogrodzenia i oświetlenia oraz rozbiórkę fragmentu chodnika przy istniejącym boisku. Nawierzchnia została wymieniona na nową – z trawy syntetycznej na nowej podbudowie.

Ze względu na teren zalewowy, wykonane zostało także podniesienie terenu o ok. 50 cm.

W ramach prac utwardzony został też teren przed boiskiem i budynkiem zaplecza, a istniejąca ścieżka pieszo-rowerowa została przebudowana.

Na stronie OSiR, dostępny jest już cennik – TUTAJ. Rezerwacje przyjmowane są pod nr tel. 605 232 730.

Przebudowa obiektu została dofinansowana z Rządowego Programu Fundusz Inwestycji Lokalnych – gminy górskie 2021. Dzięki przyznanym środkom przeprowadzone zostaną trzy duże działania na terenie miejskich obiektów sportowych, o czym pisaliśmy TUTAJ.