Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Ulica Sportowa w zupełnie nowej odsłonie!

Ulica Sportowa w zupełnie nowej odsłonie!

Treść

 Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Zniszczona i wysłużona droga to już historia - zakończył się długo oczekiwany remont ulicy Sportowej! Od dziś (17.12) kierowcy, rowerzyści i piesi mogą korzystać ze zmodernizowanej drogi oraz parkingu!
Ulica Sportowa po remoncie
Gruntowna przebudowa objęła odcinek od Hotelu Lord do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza, który często wybierany jest przez kierowców jako skrót na DK 28. Przy drodze znajduje się też duży parking dla osób korzystających z obiektów sportowych i spacerowiczów w parku.
Przejście dla pieszych na wyremontowanej ulicy Sportowej
W ramach prac, wykonane zostały roboty przygotowawcze, rozbiórkowych i ziemne oraz kompleksowa przebudowa: drogi wraz ze skrzyżowaniem i parkingiem, kanalizacji deszczowej, ogrodzeń, budowa zjazdów, chodników i ścieżek pieszo-rowerowych, budowa oświetlenia ulicznego i przebudowa istniejącego słupa telekomunikacyjnego oraz wykonane zostały roboty wykończeniowe i oznakowanie poziome i pionowe.
Wyremontowana ulica Sportowa - widok z lotu ptaka
Wykonawcą robót była firma GODROM Sp. z o.o.
chodnik przy wyremontowanej ulicy Sportowej
Całkowity koszt inwestycji opiewał na kwotę 1 936 719,25 zł, z czego 55% kosztów kwalifkowanych stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
chodnik przy wyremontowanej ulicy Sportowej