Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Ruszyły prace na gorlickiej „Saharze

Ruszyły prace na gorlickiej „Saharze"!

Treść

Już niebawem sportowcy i amatorzy aktywności fizycznej będą mogli korzystać z nowoczesnego, dobrze wyposażonego otwartego obiektu sportowego! Ruszyła przebudowa tak zwanej „Sahary”  – boiska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach wraz z budową budynku zaplecza boiska i infrastrukturą towarzyszącą.
Prace ziemne na otwartm boisku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji
W wyniku przebudowy istniejącego obiektu, powstanie boisko o wymiarach 95x64 m, podzielone odpowiednimi oznaczeniami poziomymi na dwa mniejsze, o polach 41x64 m. Umożliwi to wygodne i pełne wykorzystanie obiektu.
Prace ziemne na otwartym boisku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach
Prace obejmą demontaż istniejącego ogrodzenia boiska i oświetlenia oraz rozbiórkę fragmentu chodnika przy istniejącym boisku. Nawierzchnia boiska zostanie wymieniona na nową – z trawy syntetycznej na nowej podbudowie. Ze względu na teren zalewowy, wykonane zostanie także podniesienie terenu o ok. 50 cm. Budynek zaplecza boiska powstanie w systemie kontenerowym. Ponadto, wykonane zostaną nowe instalacje zewnętrzne wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne, a także przebudowane zostanie oświetlenie. Utwardzony zostanie teren przed boiskiem i budynkiem zaplecza, a istniejąca ścieżka pieszo-rowerowa zostanie przebudowana.
Prace ziemne na boisku otwartym na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach
Nowe boisko zyska ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych i piłkochwyty. W obrębie obiektu powstaną także elementy małej architektury – ławki i kabiny dla zawodników.

Przypominamy, że przebudowa obiektu została dofinansowana z Rządowego Programu Fundusz Inwestycji Lokalnych – gminy górskie 2021. Dzięki przyznanym środkom przeprowadzone zostaną trzy duże działania na terenie miejskich obiektów sportowych, o czym pisaliśmy TUTAJ.