Jest promesa na dofinansowanie remontu ul. Mickiewicza

Jest promesa na dofinansowanie remontu ul. Mickiewicza Środa, 25 listopada 2020 Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu funduszy na remont fragmentów dwóch ulic w ścisłym centrum miasta - Mickiewicza i Stróżowskiej. Dziś (25.11) w Nowym Sączu, Burmistrz Rafał Kukla odebrał promesę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 623 301 zł.

W Sokole powstaje nowy cmentarz

W Sokole powstaje nowy cmentarz Piątek, 20 listopada 2020 Trwają prace związane z budową cmentarza komunalnego przy ulicy Dukielskiej. Ze względu na wysoki koszt, inwestycja realizowana jest etapowo. W tym roku zlecono przygotowanie terenu poprzez wykonanie makroniwelacji, a jeszcze w ubiegłym rozpoczęły się roboty związane z przebudową infrastruktury drogowej, współfinansowane z Zarządu Dróg Wojewódzkich w trybie Inicjatyw Samorządowych.

Ulica Karwacjanów po generalnym remoncie!

Ulica Karwacjanów po generalnym remoncie! Wtorek, 3 listopada 2020 Zgodnie z planem zakończyły się prace na ul. Karwacjanów w Gorlicach. Odcinek ulicy wzdłuż Cmentarza Parafialnego zyskał nową nawierzchnię. Miasto Gorlice pozyskało na jej remont dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, tj. 564 371 zł.

Ulica Azaliowa z nową nawierzchnią

Ulica Azaliowa z nową nawierzchnią Wtorek, 3 listopada 2020 Zakończyła się przebudowa drogi na ul. Azaliowej. To kolejne zakończone zadanie, wybrane przez mieszkańców do realizacji, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Budynek przy ul. Słonecznej dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Budynek przy ul. Słonecznej dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych Poniedziałek, 2 listopada 2020 Przychodnia zdrowia przy ul. Słonecznej ma już nową windę. Zakończyły się prace związane z instalacją pionowej platformy zewnętrznej, dzięki temu obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz starszych.

Nowa siłownia terenowa Pod Lodownią

Nowa siłownia terenowa Pod Lodownią Czwartek, 29 października 2020 Do użytku oddana została nowa siłownia plenerowa przy ul. Żeromskiego. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców osiedla w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Kończą się prace na ul. Karwacjanów

Kończą się prace na ul. Karwacjanów Piątek, 23 października 2020 Powoli kończą się prace na ul. Karwacjanów. Zgodnie z zapowiedziami - do 1 listopada, czyli Uroczystości Wszystkich Świętych - odcinek wzdłuż cmentarza parafialnego będzie przejezdny.

Pod Lodownią powstaje nowa siłownia terenowa

Pod Lodownią powstaje nowa siłownia terenowa Wtorek, 6 października 2020 Już wkrótce mieszkańcy osiedla Pod Lodownią będą mogli cieszyć się z nowej siłowni plenerowej. Trwa realizacja zadania, które zostało wybrane w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Powstaje pomnik przed cmentarzem żydowskim

Powstaje pomnik przed cmentarzem żydowskim Poniedziałek, 5 października 2020 „Sidur” to w religii judaistycznej książka zawierająca modlitwy odmawiane w dni powszednie i w zwykłe soboty, zarówno w domu jak i w synagodze. Przy cmentarzu żydowskim rozpoczęły się prace nad budową „Siduru Przechodniów” – wyjątkowego pomnika, który upamiętni gorlickich Żydów. W czasie prac renowacji poddane zostaną macewy wydobyte przy ul. Strażackiej - znajdą one swoje miejsce na pomniku.

Łącznik ul. Stróżowskiej z ul. Korczaka nabiera kształtów

Łącznik ul. Stróżowskiej z ul. Korczaka nabiera kształtów Poniedziałek, 5 października 2020 Trwa budowa nowego łącznika ulicy Stróżowskiej z ulicą Korczaka. Prace przebiegają sprawnie i możemy już zobaczyć zarys nowej drogi.