Mobility week 2020 - mobilność czysta, współdzielona i inteligentna

Już jutro rozpoczynamy kolejny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu #EMW, który potrwa do 22 września! Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Z tej okazji, w tym roku także nie zabraknie wyjątkowych atrakcji! W ramach akcji, aby zachęcić gorliczan do poruszania się ekologicznymi środkami transportu, które nie tylko przyczyniają się do poprawy jakości powietrza i „rozkorkowania” miasta, ale też pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, przygotowaliśmy dla Was zabawę! Jeśli lubisz spacerować, jeździć na rowerze, hulajnodze czy rolkach, to ta propozycja jest dla Ciebie!

Zabierz ze sobą nasz mobilny gadżet, odwiedź za pomocą zeroemisyjnego środka transportu jakieś miejsce w okolicy (w Gorlicach, w okolicach, w Małopolsce!), zrób z nim oryginalne zdjęcie i prześlij je na adres ekodoradca@um.gorlice.pl wraz z krótkim komentarzem, zawierającym informację gdzie i kiedy zostały zrobione, oraz jakim środkiem transportu i ile km pokonano aby się tam dostać. Uwaga ilość gadżetów ograniczona!

Najciekawsze prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej Miasta Gorlice – www.gorlice.pl, Kurierze Gorlickim oraz w facebookowej galerii zdjęć. Wybrane fotografie zostaną także nagrodzone upominkami promocyjnymi.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w naszej mobilnej zabawie zapraszamy po odbiór gadżetu do Pawilonu Historii Miasta.

Zapraszamy do udziału w akcji! Link do Wydarzenia na Facebooku znajduje się TUTAJ.

Tradycyjnie już, w ramach Tygodnia Mobilności, w Dzień bez Samochodu, który przypada na 22 września będziemy jeździć MZK zupełnie za darmo, na wszystkich trasach - nawet do miesjcowości ościennych!