
Dzieci korzystają już z najnowszych oczyszczaczy powietrza
Treść
Dzieci z Miejskich Przedszkoli i Miejskiego Żłobka korzystają już z najnowszych oczyszczaczy powietrza. Wczoraj (4.10) w Miejskim Przedszkolu nr 5 odbyło się symboliczne przekazania oczyszczaczy powietrza połączone z akcją edukacyjną z udziałem dzieci.
Jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego prawie 1,8 tys. małopolskich przedszkoli otrzymało oczyszczacze powietrza ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Miasto Gorlice także zgłosiło się do programu, dzięki czemu wszystkie gorlickie przedszkola, które wyraziły zainteresowanie, otrzymały takie urządzenia.
Podczas ostatnich zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu rzeczy o powietrzu, jego zanieczyszczeniach oraz jak działa ich oczyszczacz.
Galeria zdjęć poniżej.