Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Miasto wybuduje nowy blok przy ul. Korczaka!

Miasto wybuduje nowy blok przy ul. Korczaka!

Treść

Miło nam poinformować, że Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie na budowę bloku komunalnego w kwocie 15 146 488,04 zł!

Będzie to budynek sześciokondygnacyjny z 80 mieszkaniami, windą, a także miejscami garażowymi i postojowymi.
Wizualizacja obiektu
Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Korczaka zaprojektowany jest na planie dwóch prostokątów w formie litery „L”. Wykonany zostanie metodą tradycyjną, a ogólną kolorystyką nawiązywał będzie do istniejącej zabudowy. W poziomie piwnic przewiduje się m.in. komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne oraz halę garażową na 11 miejsc postojowych. Wyposażony będzie w windę zapewniającą dostęp do wszystkich kondygnacji nadziemnych (5) i kondygnacji podziemnej.

Struktura mieszkań zakłada powierzchnię użytkową od 27 m2 do 49 m2 z przynależną do każdego lokalu komórką lokatorską. Lokale wyposażone będą w komplet instalacji wewnętrznych. Dodatkowo, na parterze zaprojektowano 5 mieszkań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zagospodarowanie terenu wokół budynku przewiduje wykonanie 60 miejsc postojowych, utwardzenie głównych ciągów komunikacyjnych i wewnętrznej drogi dojazdowej z chodnikiem oraz budowę wiaty śmietnikowej. Inwestycja obejmie sieci uzbrojenia podziemnego tj.: elektroenergetyczną, oświetleniową, telekomunikacyjną, wodociągową, ciepłowniczą oraz kanalizację sanitarną i deszczową.Wizualizacja bloku

Dotacja przyznana została z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego. Środki pochodzą z Funduszu Dopłat budżetu państwa i stanowią 80% kosztów kwalifikowalnych inwestycji. Całkowita wartość zadania to 18 933 110,06 zł.

Pod koniec lutego w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie zaplanowane zostało spotkanie, podczas którego nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie inwestycji.
Logotyp programu