Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wymieniamy 3 307 punktów oświetleniowych!

Wymieniamy 3 307 punktów oświetleniowych!

Treść

Trwa wymiana miejskiego oświetlenia – zastąpienie istniejących opraw sodowych nowoczesnymi ledowymi, pozwoli na uzyskanie oszczędności w ilości zużywanej energii elektrycznej o ok. 60%!
Wymiana oświetlenia
W ramach zadania pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Miasta  Gorlice z zastosowaniem opraw LED oraz systemu inteligentnego sterowania”,  zmodernizowanych zostanie 3 307 punktów oświetleniowych – ponad 2 700 sztuk opraw i 96 słupów oświetleniowych. 437 istniejące opraw LED, dostosowane zostaną do systemu sterowania.
Prace przy wymianie opraw
Inwestycja obejmuje także instalację i uruchomienie inteligentnego systemu sterowania i zarządzania energią.
Modernizacja latarni
Oświetlenie sodowe różni się od ledowego barwą światła, co daje zupełnie inne odczucia wizualne. Należy jednak pamiętać, że oświetlenie LED – z uwagi na większy kontrast oświetlanych obszarów – zapewnia wystarczającą widoczność już przy niższej mocy świetlnej lamp.Oprawy ledoweCałkowity koszt zadania wyniesie 7 170 900 zł, z czego 4 999 950 zł to środki pozyskane przez Miasto z Programu Rządowego Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.
Nowe oprawy led
Zakończenie zadania przewidziane jest na 28 stycznia 2024 r., z czego – zgodnie z umową – 1500 punktów ma zostać zmodernizowanych do końca maja br.
Prace przy wymianie oświetlenia
Wykonawcą prac modernizacyjnych jest wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma „HEAN” Sp.  z o.o. w Gorlicach.
Praca na wysokości
Wymiana opraw
Latarnia po wymianie oprawy