Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Punkt krytyczny – wyjątkowa konferencja

Punkt krytyczny – wyjątkowa konferencja

Treść

Wczoraj, w gorlickim Sokole odbyła się konferencja pn „Punkt krytyczny – ochrona powietrza i zmiany klimatu w dobie kryzysu energetycznego”, było to pierwsze takie wydarzenie w naszym regionie.
Plakat wydarzenia na drzwiach budynku "Sokoła"
W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, uczniowie gorlickich szkół oraz osoby zainteresowane tematem. Zgromadzonych  w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli przywitał jego Zastępca Łukasz Bałajewicz.

Podczas wydarzenia można było wysłuchać wykładów Marcina Popkiewicza oraz Piotra Kleczkowskiego. Prelegenci mówili o zmianach klimatu w odniesieniu do Polski i całego świata. Wskazali aktualne problemy energetycze i te związane z jakością powietrza.

Marcin Popkiewicz, pokazał modele rozwiązań energetycznych dla Polski, uwzględniając inwestycje w OZE, energię atomową i energię cieplną z biogazu. Profesor Kleczkowski omówił problemy związane z jakością powietrza, głównie w województwie małopolskim. Jako współtwórca uchwały antysmogowej wspomniał o jej odroczeniu i jego konsekwencjach finansowych i zdrowotnych dla Małopolan.
Prelegenci podczas wydarzenia
Wyświetlono także krótkie filmy o tematyce  klimatycznej i energetycznej, a na gości czekał poczęstunek wegański i wegetariański.  Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie!

Patronat Honorowy Witolda KozłowskiegoMarszałka Województwa Małopolskiego

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu LIFE Małopolska w zdrowej atmosferze (współfinansowany ze środków Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy).Marcin Popiekiwcz i Łukasz Bałajewiczuczestnicy wydarzenia na sali

przerwa w wydarzeniu