Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
„Do korzeni!” – gorlicki projekt z dofinansowaniem!

„Do korzeni!” – gorlicki projekt z dofinansowaniem!

Treść

„Do korzeni – gorlicki festiwal tradycji, kultury i rzemiosła" to kolejny projekt Gorlickiego Centrum Kultury w partnerstwie z Miastem Gorlice z dofinansowaniem! Wniosek został oceniony bardzo wysoko i znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej Narodowego Centrum Kultury "Kultura – Interwencje” spośród aż 2591 zgłoszeń!

Dzięki pozyskanym środkom - 62 000 zł - już wkrótce w naszym mieście odbędą się koncerty uliczne, kiermasz ginących zawodów, wydany zostanie wyjątkowy album i zorganizowana wystawa plenerowa!

„Do korzeni!” – to niezwykłe spotkanie z rzemiosłem i odchodzącymi w zapomnienie profesjami na kiermaszu ginących zawodów oraz spojrzenie na kulturę i tradycję przez pryzmat klimatycznych ulicznych koncertów, a także niecodziennych kadrów w albumie przybliżającym pracę rzemieślników, którzy wezmą udział w kiermaszu. Znajdzie się w nim także miejsce dla opisów ich pracy, wątków historycznych oraz lokalnej grupy „Pogórzanie”. Fotografie zostaną także zaprezentowane podczas wystawy plenerowej, która stanie na gorlickim Rynku podczas kiermaszu ginących zawodów. Wydarzenia te pozwolą w oryginalny sposób poznać lokalną historię i tradycję regionu, który od lat był miejscem styku trzech kultur – Pogórzan, Łemków i Żydów.

Wydarzenie realizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura – Interwencje" finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt realizowany będzie od maja do października 2021 r. Więcej szczegółów już wkrótce.
Baner z logotypami Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury.