Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
106. rocznica Bitwy pod Gorlicami

106. rocznica Bitwy pod Gorlicami

Treść

2 maja to wyjątkowy czas w historii naszej małej ojczyzny -  w tym dniu wspominamy rok 1915 i pamiętną Bitwę pod Gorlicami, która była punktem kulminacyjnym toczących się od wielu miesięcy walk, na przebiegającym przez Ziemię Gorlicką froncie wschodnim. Najcięższe walki toczyły się w dniach 1-5 maja 1915 roku, a w operacji poległo kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy. W tym roku, ze względu na trwające obostrzenia, uroczystości miały skromny charakter.
Delegacje składają wiązanki pod pomnikiem centralnym
Pod centralnym krzyżem na cmentarzu wojennym nr 91 na wzgórzu Korczak, znicz oraz wiązankę kwiatów złożyli: Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, starosta Gorlicki Maria Gubała oraz burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla.
Delegacje pod krzyżem centralnym cmentarza wojennego nr 91
Podobnie jak w zeszłym roku, na pozostałych gorlickich cmentarzach wojennych - nr 87, 88, 90, 92, 98 znicze zapalili: Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz oraz Sekretarz Miasta Daniel Janeczek.

Wiceburmistrz i sekretarz zapalają znicz na cmentarzu wojennymBarbara Bartuś składa wieniecMaria Gubała zapala znicz, Rafał Kukla składa wieniec pod krzyżem centralnym