Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Mamy środki na remont ul. Sportowej!

Mamy środki na remont ul. Sportowej!

Treść

Stara, zniszczona nawierzchnia ulicy Sportowej doczeka się remontu! Dzięki pozyskanemu przez Miasto Gorlice dofinansowaniu w kwocie 1,38 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, odcinek od Hotelu Margot do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza przejdzie gruntowną przebudowę.

Niedawno pisaliśmy o prawie 7 milionach zł otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - gminy górskie 2021, na infrastrukturę sportową – zadaszenie lodowiska i kortów, remont ogrodzenia stadionu, nowe boisko. Dziś wiemy, że do wszystkich tych obiektów dojedziemy wyremontowaną drogą – to nowa jakość i znaczące podniesienie atrakcyjności naszej oferty sportowej!

Odcinek ten jest często wybierany przez kierowców jako skrót na DK 28. W tym miejscu znajduje się też duży parking dla osób korzystających z obiektów sportowych i spacerowiczów w parku.

W zakres planowanych w ramach zadania prac wchodzi:

  • przebudowa ul. Sportowej,
  • budowa chodnika,
  • przebudowa parkingu.

Całość projektu oszacowana została na 2 546 850,97 zł.

W ramach Funduszu, Miasto złożyło również wniosek o dofinansowanie wyczekiwanego remontu ul. Blich. Wniosek został pozytywnie oceniony, lecz ze względu na ograniczone środki, w tej chwili znajduje się na liście rezerwowej.

Serdecznie dziękujemy za dobrą współpracę i pomoc Pani Poseł Barbarze Bartuś.