Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
W „Sokole” praca wre!

W „Sokole” praca wre!

Treść

Loga Małopolski, UE, Funduszy Europejskich i flaga Polski na białym tle. Chociaż z zewnątrz nie widać jeszcze wielkich zmian, to w środku praca wre! Historyczna siedziba Towarzystwa Gimnastycznego Sokół odzyskuje swój dawny blask!
Widok na sufit
W ubiegłym roku rozpoczął się remont „Sokoła” - jednego z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych budynków naszego miasta.

Według założeń gruntowna modernizacja ma przywrócić pierwotną funkcję obiektu.
Piwnice
Zgodnie z  projektem w budynku powstaje wielofunkcyjna sala sportowa, która będzie w pełni przystosowana do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz siłownia z wyposażeniem  (m.in. bieżnią, rowerkami, hantlami).

W „Sokole" znajdzie się także sauna fińska, sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne oraz szatnie zaprojektowane tak, by obsłużyć maksymalną liczbę użytkowników obiektu.

Odtworzona zostanie również historyczna fasada wraz z wejściem i oknami. Budynek jak i jego otoczenie, zostaną przystosowane do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami.
Sufit
Ponadto w ramach modernizacji budynku wykonane zostaną: termomodernizacja obiektu wraz z izolacją fundamentów (pionowa i pozioma), wymiana pokrycia dachowego, remont pomieszczeń wewnątrz obiektu, wymiana instalacji wewnętrznych (m.in. wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, p.poż, c.o.).