Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Prawie 7 milionów na infrastrukturę sportową – będzie zadaszenie lodowiska i kortów, remont ogrodzenia stadionu oraz nowe boisko!

Prawie 7 milionów na infrastrukturę sportową – będzie zadaszenie lodowiska i kortów, remont ogrodzenia stadionu oraz nowe boisko!

Treść

Dobre wieści! Złożony przez Miasto wniosek w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin został rozpatrzony pozytywnie – pozyskaliśmy środki zewnętrzne na zadaszenie lodowiska i kortów tenisowych, nowe ogrodzenie stadionu oraz nowe boisko piłkarskie!

To potężny zastrzyk dla naszego budżetu, który pozwoli unowocześnić infrastrukturę sportową, tak by stała się bardziej atrakcyjna dla gorliczan i naszych turystów. Cieszymy się także, że do gmin naszego powiatu trafiło sporo środków z „tarczy”.

Wniosek złożony został do  Rządowego Programu Fundusz Inwestycji Lokalnych – gminy górskie 2021. Całkowita kwota przyznana w ramach „tarczy” to 6 840 000,00 zł. Szacowany koszt inwestycji to 8 252 664,00 zł

Dzięki tym środkom przeprowadzone zostaną trzy duże działania na terenie miejskich obiektów sportowych:

  • Zadaszony zostanie obiekt wielofunkcyjny, czyli lodowisko i korty tenisowe – pozwoli to na wygodniejsze i bezpieczniejsze uprawianie sportu także w czasie niepogody. W efekcie zminimalizujemy okres kiedy obiekt nie będzie wykorzystywany!
  • Wymagające odnowienia ogrodzenie stadionu im. Maksymiliana Kumorkiewicza przejdzie potrzebny i długo wyczekiwany remont na długości ponad 880 m.
  • Na tzw. "Saharze" powstanie nowe, pełnowymiarowe boisko piłkarskie z nową, sztuczną nawierzchnią, oświetleniem oraz budynkiem zaplecza technicznego.

Serdecznie dziękujemy za dobrą współpracę i pomoc Pani Poseł Barbarze Bartuś.

fot. gksglinik.pl