Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Gorlice i Nyíregyháza - rocznica 15 lat współpracy!

Gorlice i Nyíregyháza - rocznica 15 lat współpracy!

Treść

Gorlice i Nyíregyháza obchodzą dziś swoje święto. 18 marca 2006 roku, czyli 15 lat temu w Dworze Karwacjanów w Gorlicach, odbyła się uroczystość podpisania aktu o partnerstwie.
Rok 2006, uczestnicy podpisania umowy w Dworze Karwacjanów i Gładyszów
W imieniu społeczności miast podpisy na dokumencie złożyli ówcześni przedstawiciele władz: Burmistrz Miasta Gorlice Kazimierz Sterkowicz, a także zastępca Prezydenta Miasta Nyíregyháza Tukacs István.
Rok 2006, przemawia Andrzej Orchel
Nieformalna współpraca miedzy Gorlicami a Nyíregyházą rozpoczęła się w 1987 r. Podpisanie aktu partnerskiego było ukoronowaniem długiego, wielostronnego procesu, który zbliżył nasze miasta.
Podpisanie umowy partnerskiej w Dworze Karwacjanów i Gładyszów
Z okazji tej rocznicy przygotowaliśmy życzenia dla naszych węgierskich przyjaciół w formie video. Za pomoc w ich przygotowaniu serdecznie dziękujemy Paniom z Kwartetu Galicyjskiego, który zadbały o jego ścieżkę dźwiękową
– mówi burmistrz Rafał Kukla. Niestety na chwilę obecną nie mamy możliwości bezpośredniego spotkania z przedstawicielami Nyíregyházy. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas pozdrowienia z Gorlic – Miasta Światła, wywołają uśmiech na twarzach w tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii i izolacji – dodaje.