Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Przy ul. Jagiełły stanęło wielkie serce

Przy ul. Jagiełły stanęło wielkie serce

Treść

Do święta zakochanych zostały jeszcze dwa dni, ale już dziś w naszym mieście pojawiło się serce! Na skwerze przy ul. Jagiełły, obok Biblioteki, stanął pojemnik w kształcie serca, przeznaczony do zbiórki plastikowych nakrętek.
Serce na nakrętki - zbliżenie na herb na sercu.
Każdy z nas korzysta z produktów, które zamykane są za pomocą plastikowych nakrętek – mleka, artykułów chemicznych, napojów. Od kilku lat zakrętki zbierane są w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach, które następnie przekazują je do skupu. Cele zbiórek są różne, np. zakup wózka inwalidzkiego, czy sfinansowanie leczenia dla najbardziej potrzebujących. Dodatkowo, zbiórka ma też aspekt ekologiczny – nakrętki przerabiane są na surowiec wtórny, co oznacza mniej plastikowych odpadów! Akcja jest prosta – wystarczy przynieść nakrętki do wyznaczonego punktu.
Serce na nakrętki - kadr od strony ul. Jagiełły.
Od dziś, wszyscy gorliczanie będą mogli włączyć się w zbiórkę, dorzucając swoje nakrętki do "serca" stojącego przy ul. Jagiełły. Kiedy pojemnik zapełni się, zostanie opróżniony, a jego zawartość przekazana do skupu. Dochód ze sprzedaży nakrętek będzie przeznaczany na bieżąco dla najbardziej potrzebujących – ale cel zawsze będzie szczytny!
Serce na nakrętki - prace montażowe.
Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji! Wybierając się na spacer po gorlickiej starówce, zabierzmy ze sobą nakrętki i wrzućmy do pojemnika. Pokażmy wielkie serca i dbajmy razem o planetę - to nic nie kosztuje, a wiele znaczy!
Serce na nakrętki - widok w stronę ul. Jagiełły