#NajważniejszeWrócić

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na pierwszy odcinek drugiej serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić!

Małopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego aktywnie włącza się w akcję promowania bezpieczeństwa w górach. Każdego roku na górskich szlakach turystycznych w Małopolsce, wciąż dochodzi do setek różnego rodzaju zdarzeń i wypadków. Niestety, nadal jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest niski poziom wiedzy o zasadach bezpieczeństwa, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.

Latem tego roku, we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zaprezentowaliśmy Państwu pierwszą serię filmów o bezpieczeństwie w górach, która poświęcona była Tatrom - cieszyła się ona dużym zainteresowaniem i trafiła do szerokiego grona odbiorców. Kontynuując ten jakże niezwykle ważny temat, zapraszamy na drugi, jesienno - zimowy sezon serii  #NajważniejszeWrócić, w ramach którego zabierzemy Państwa w podróż w kolejne urokliwe małopolskie pasma górskie, prezentując informacje, na co szczególnie zwracać uwagę w kontekście bezpieczeństwa.
Wschód słońca na Babiej Górze
Prezentowanie zasad bezpiecznego poruszania się w górach, w tak trudnym okresie jakim jest sezon jesień-zima jest zawsze aktualne. Teraz, w okresie pandemii Covid-19, kiedy to góry stały się idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, jest jednak szczególnie ważne. Od wiosny obserwujemy wzmożony ruch na szlakach górskich co niestety owocuje licznymi urazami i wypadkami. Ostatnie weekendy z dobrą pogodą pokazały jak niesłabnącą popularnością, mimo późnej jesieni w kalendarzu, cieszą się wyprawy w góry. Dlatego dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych na górskich szlakach jest priorytetem. O tym mówimy w naszej akcji społecznej #NajważniejszeWrócić.

W pierwszym odcinku drugiej serii prezentujemy Babią Górę „Królową Beskidów”. Jak zawsze swoją wiedzą podzielą się eksperci: Bartek Skoczylas – ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR, Grzegorz Biedroń - prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz znany już z poprzednich odcinków turysta górski – Adrian. Dowiemy się jak wyglądają małopolskie góry jesienią i jakie warunki panują na szlakach, jak przygotować się na jesienną górską wyprawę i co należy zabrać ze sobą oraz dlaczego Babia Góra potrafi być tak niebezpieczna. Ratownik GOPR przedstawi praktyczne informacje - ważne numery alarmowe oraz aplikację mobilną na telefon, która w razie wypadku może uratować nam życie. Na koniec muzyczna niespodzianka - fragment koncertu z cyklu "Księżycowe Granie" podczas, którego wystąpił Karol Ochodek, a który to koncert został zarejestrowany przy Schronisku PTTK Markowe – Szczawiny.

Link do premierowego odcinka znajduje się TUTAJ.

Kolejne odcinki serii, premierowo prezentować będziemy w każdy piątek o godz. 12.00. Wszystkie filmy z cyklu #NajważniejszeWrócić dostępne są na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystyczneji oraz na kanale MOT w serwisie YouTube.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: MOT

Tagi