Konferencja „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego”

Logo programu Interreg
14 października w Domu Nauczyciela w Gorlicach, odbyła się konferencja pod nazwą „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego”, która zrealizowana została w ramach projektu Miasta Gorlice oraz słowackiego Bardejowa.
Konferencja „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego” - oficjalne rozpoczęcie
Jako pierwszy wykład pt. „Geoturystyka - wprowadzenie do tematu, dobre praktyki i przykłady” w formie zdalnej przeprowadził inż. Piotr Witalis, pracownik Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

Kolejno „Geologiczne skarby pogranicza gorlicko-bardejowskiego” omówił przewodnik beskidzki, regionalista, autor wielu publikacji o tematyce przyrodniczej i historycznej o Ziemi Gorlickiej Andrzej Piecuch.
Konferencja „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego” - uczestnicy
Następnie uczestnicy wysłuchali prelekcji pn.„Wody geotermalne szansą na rozwój pogranicza” w wykonaniu dr inż. Piotra Długosza – Prezesa Zarządu firmy PRO-Invest – Solutions Sp. z o.o. Sp. K. zajmującej się kompleksowym przygotowaniem i realizacją innowacyjnych projektów geotermalnych. Autora projektu Geotermia Podhalańska.
Konferencja „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego” - materiały konferencyjne
Wydarzenie zakończył kolejny wykład online inż. Piotra Witalisa pn. „Wody mineralne - pochodzenie, właściwości”.
Konferencja „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego” - wykład
Prelekcje transmitowane były także w formie online, na stronie Miasta Gorlice oraz w mediach społecznościowych.
Konferencja „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego” - transmisja online wydarzenia
W trakcie konferencji obowiązywał regulamin, sporządzony zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, opracowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Konferencja „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego” - wykład
Konferencja odbyła się w ramach projektu realizowanego przez Miasto Gorlice oraz nasze partnerskie miasto - słowacki Bardejów pn „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko – słowackiego”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.
Hery Gorlic i Bardejowa

Tagi