Miasteczko Ruchu Drogowego oficjalnie otwarte

W ostatnią niedzielę (27.09) oficjalnie otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Stawiska w Gorlicach. Obiekt, który został oddany do użytku już wcześniej, cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych rowerzystów. Spełnia nie tylko funkcję edukacyjną, ale jest także kolejną gorlicką atrakcją dla dzieci i młodzieży.
Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego
Oficjalnego otwarcia miasteczka dokonali: Radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz i przedstawiciele Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego: Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Marek Pławiak oraz  Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie Sławomir Turek.
Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego - gry i zabawy dla dzieci
Organizatorzy przygotowali atrakcyjny program dla uczestników imprezy. Dzieci mogły wziąć udział w  grach i zabawach, które prowadził animator sportu Łukasz Brzeziański. Rozstrzygnięty został również konkurs „Mobilne Miasto Światła”, ogłoszony przez miejskiego ekodoradcę w ramach Tygodnia Mobilności.
Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego - gry i zabawy dla dzieci
Miasteczko, jako  innowacyjny projekt, będzie z pewnością w skuteczny sposób pomagać najmłodszym gorliczanom przy nauce bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na jego budowę Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie w kwocie 200 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu Województwa Małopolskiego - Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego, a jego całkowity koszt to 595 796 zł.
Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego
Miasteczko rowerowe w tej lokalizacji zostało wcześniej wskazane w ramach wspólnej inicjatywy Zarządów Osiedli nr 3 i 11 wpisanej do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dostrzegając potrzebę rozwoju infrastruktury dla aktualnych i przyszłych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza rowerzystów, Miasto Gorlice poszerzyło zgłoszoną koncepcję, tak by stworzyć kompleksowe i funkcjonalne miejsce.

Galeria zdjęć dostępna na profilu facebookowym Miasta Gorlice TUTAJ.