Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Odkrywanie zakątków Gorlic śladem Łukasiewicza

Odkrywanie zakątków Gorlic śladem Łukasiewicza

Treść

Uczniowie z gorlickich szkół podstawowych nowy tydzień rozpoczęli udziałem w dwudniowych warsztatach (14-15.09). Łącząc naukę z zabawą stworzyli quest  „Bądź jak Ignacy - zostań odkrywcą”.

Quest to edukacyjna gra polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach i zagadkach, wzbogacona także o ilustracje i mapy. Ze względu na swą atrakcyjność i innowacyjne podejście do zwiedzania staje się coraz bardziej popularna.

Celem warsztatów było rozpowszechnienie wśród gorlickiej młodzieży wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu – wybitnym wynalazcy, innowatorze i twórcy przemysłu naftowego, któremu Ziemia Gorlicka zawdzięcza swój rozwój.

Uczniowie stali się nie tylko twórcami, ale także pierwszymi uczestnikami questu. Podjęli rzucone samym sobie wyzwanie i wraz z opiekunami przeszli całą trasę, odkrywając na nowo rodzinne miasto a zarazem ślady działalności genialnego, choć odrobinę zapomnianego wynalazcy. Wspólnie stworzony quest, wydany zostanie w formie papierowej i już wkrótce dostępny będzie dla mieszkańców i turystów, o czym poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Warsztaty zostały zorganizowane jako element projektu „Quest Bądź jak Ignacy - zostań odkrywcą”, realizowanego przez Gorlickie Centrum Kultury w ramach programu „Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji BGK. Przeprowadzili je licencjonowani trenerzy z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych w Krakowie.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2020.


Galeria zdjęć poniżej.

GALERIA

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Polub nas na Facebook Strefa TV Gorlice