Światło z Ziemi – poznaj oblicza światła!


Wyjątkowy pokaz świetlny, iluminacje w parku, happening nawiązujący do zapalenia pierwszej ulicznej lampy naftowej - to atrakcje jakie czekają nas już 20 września! Nadchodzące wydarzenie "osobiście" poprowadzi… Ignacy Łukasiewicz.

Pogranicze gorlicko - bardejowskie bogate jest w zasoby geologiczne - ropę naftową i wodę mineralną. Gorlice to kolebka światowego przemysłu naftowego, natomiast Bardejów to miejscowość uzdrowiskowa, ze źródłami wód mineralnych.

Bogactwo geologiczne naszych ziem będzie motywem przewodnim spektaklu świetlno-laserowego „Światło z Ziemi”, a areną tego niezwykłego pokazu będzie zabytkowy Park Miejski w Gorlicach.

Wydarzenie rozpoczniemy już 19.09 (sobota) o godz. 11.00 na gorlickim Rynku happeningiem, podczas którego zaprosimy gorliczan do wzięcia udziału w niezwykłym spektaklu (początkowo happening miał odbyć się w Bardejovie, ale ze względu na wprowadzone na Słowacji ograniczenia związane z sytuacją emidemiczną, został odwołany). Performans będzie nawiązywał do zapalenia pierwszej ulicznej lampy naftowej. Happening będzie można zobaczyć także dzień później (20.09) także o godz. 11.00 w okolicach naszego rynku.

Wieczorem (20.09) park miejski stanie się areną niezwykłego wydarzenia. Podświetlone zostaną m.in. wychodnie skalne, drzewa i kładka prowadząca do parku.

Podczas wyjątkowego show, w którym będzie można wziąc udział o godz. 19:00, 19:40 lub 20:20, parkowa polana rozświetli się tysiącem barw! Ze względu na komfort i możliwość zachowania odpowiedniego dystansu – przygotowaliśmy trzy terminy pokazów. To będzie świetlny spektakl jakiego Gorlice jeszcze nie widziały!

Wydarzenie poprowadzi Ignacy Łukasiewicz! Jak to możliwe? Zobaczycie na miejscu!

W związku z sytuacją epidemiologiczną obowiązywać będą wydane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wymogi.
Przed wejściem na wygrodzony teren wydarzenia, każdy uczestnik zobowiązany jest do zasłaniania ust i nosa, zdezynfekowania dłoni (płyn do dezynfekcji zapewnia Organizator). Każdy uczestnik wydarzenia oświadcza, że według swojej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Podane informacje gromadzone są jedynie na potrzeby ewentualnego przekazania do GIS, przez okres 14 dni.
Regulamin wydarzenia

Wydarzenie realizowane w ramach mikroprojektu „Poznaj geologiczne skarby pogranicza polsko - słowackiego”, współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Tagi