
NO PROMIL – NO PROBLEM - rusza kolejna edycja!
Treść
Ruszyła kolejna, XII edycja kampanii społecznej No Promil – No Problem. Miasto Gorlice już 12 rok z rzędu uczestniczy w działaniach tej akcji.
Głównym inicjatorem kampanii jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Wieliczki - Solny Gwarek w partnerstwie z gminami, które zgłoszą swój udział w kampanii. Celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego.
EDUKACJA
Kampania to również okazja do:
- uczenia (się) odpowiedzialności za podejmowane decyzje ...
- poznawania Małej Ojczyzny (oraz szacunku do jej historii i tradycji)
- poznawania i rozwijania talentów, pasji, aspiracji, (sposobów) zaangażowania
- wzajemnego inspirowania się
Na podstawie policyjnych statystyk wynika, że w samej Małopolsce co 4 wypadek drogowy spowodowany jest przez młodego kierowcę. Z analiz wynika, że prawie 29% wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, stanowią tzw. młodzi kierowcy w wieku 18 – 24 lata.
Działania:
- MARSZ TRZEŹWOŚCI - stał się już "świecką tradycją" w wielu gminach
- profilaktyczne zajęcia warsztatowe - NOP NOP
- szkolenia dla liderów młodzieżowych
- szkolenia dla Rad Pedagogicznych
- nopromilowe konkursy
- DEKLARACJA pasażera/świadka
- wiele, wiele innych inicjatyw Ambasadorów, Koordynatorów i Realizatorów kampanii ...
RAZEM MOŻEMY URATOWAĆ LUDZI przed śmiercią, kalectwem, utratą wolności
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Partnerzy Kampanii:
- Miasto Gorlice, Gmina Wieliczka, Instytut Rozwoju Społecznego