Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Gorliczanin najlepszy

Treść

II Blackmintonowa Bitwa pod Gorlicami rozegrana została w dniach 7-8 maja 2016 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Turniej otworzył Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice Łukasz Bałajewicz wraz z Zastępcą Przewodniczącego Rady Miasta Gorlice Mariolą Migdar. W silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju wśród panów doszło do sensacji, którą sprawił gorliczanin Piotr Gawlak wygrywając zawody. W pokonanym polu pozostawił m.in. Michała Mandryka - drugiego zawodnika mistrzostw świata w kategorii open, a w finale Słowaka Jana Scavnickiego - złotego medalistę mistrzostw świata w kategorii panów +40. Trzecie miejsca zajęli wspomniany Misha Mandry i Paweł Sarek.

Wśród pań faworyzowana Dorota Lewandowska (trzecia zawodniczka mistrzostw świata w kategorii +35) zajęła 3 miejsce wraz z Anetą Chalcerz, drugą była Natalia Wiklańska, a pierwsze miejsce zdobyła juniorka  Zofia Wincenciak.

Blackminton to gra w całkowitej ciemności – taki rodzaj nocnego crossmintona. Wykorzystywane oświetlenie UV między boiskami, powoduje widoczność linii, pomalowani farbami fluorescencyjnymi gracze wyglądają  jak ufoludki, a wykorzystywana w grze lotka jest widoczna dzięki zamontowanemu w niej świetlikowi. Wspaniała zabawa, która otwiera zmysły na całkowicie nowe odczucia oraz doświadczenia, idealna dla każdego, kto szuka nowych wrażeń. Blackminton to nie tylko fajna forma zabawy, ale także świetna sceneria do unikatowej rywalizacji na punkty, a turnieje blakmintona na stałe wpisane zostały do ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Speedminton®STARS Poland.

W Gorlicach po raz pierwszy rozegrano turniej blackmintona w 2015 r. dla upamiętnienia 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami i to wydarzenie będzie mottem przewodnim kolejnych edycji.