Rodzinny piknik Klubu Abstynenta EGIDA
Treść
W niedzielę, 21 czerwca 2026 roku, Klub Abstynenta EGIDA zorganizował w Turzy piknik integracyjny rodzin połączony z obchodami Dnia Dziecka. W wydarzeniu uczestniczyło 80 osób.
Tym razem najwięcej radości ze wspólnego spotkania miały dzieci. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, upominków oraz słodkiej waty cukrowej. Zabawy i konkursy dla dzieci poprowadziła Grażyna Wawrzonek. Piękna, słoneczna pogoda dodatkowo wpłynęła na doskonałą atmosferę wydarzenia.
Celem takich spotkań jest przede wszystkim budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych oraz społecznych. Nauka życia w trzeźwości to także wspólna integracja, wzajemne wsparcie i spędzanie czasu w gronie rodziny oraz przyjaciół.
Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Gorlice za sfinansowanie prezentów dla dzieci oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzepienniku Strzyżewskim za dofinansowanie organizacji wydarzenia.
Słowa podziękowania kierujemy również do kolegi Kazimierza za przygotowanie waty cukrowej dla najmłodszych uczestników pikniku.
Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Miasta Gorlice w ramach realizacji Miejskiego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2026.

Tekst: Grażyna Wawrzonek, Prezes Klubu Abstynenta EGIDA
Foto: Dariusz Łaś