Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wings for Life - Gorlice

Wings for Life - Gorlice

Treść

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu sportowo-charytatywnym. Wings for Life World Run to międzynarodowy bieg organizowany jednocześnie w wielu miejscach na świecie, który łączy tysiące uczestników we wspólnym celu. Całość środków z opłat startowych i datków przeznaczana jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Wydarzenie odbywa się corocznie od 2014 roku, w niedzielę na początku maja. 11. edycja biegu odbędzie się 10 maja 2026 roku o godzinie 13:00, także w Mieście Światła! Wydarzenie organizuje Gorlicka Grupa Biegowa.

Bieg w naszym mieście realizowany będzie w formule „biegu z aplikacją”. Uczestnicy startują wspólnie, korzystając z oficjalnej aplikacji, a rywalizacja trwa do momentu, aż dogoni ich wirtualny Samochód Pościgowy. Wyrusza on 30 minut po starcie z prędkością 14 km/h i stopniowo ją zwiększa, eliminując kolejnych zawodników.

Lokalizacja startu: Park Miejski w Gorlicach
Trasa: pętla obejmująca ulice miasta oraz tereny zielone, zapewniająca bezpieczne i komfortowe warunki biegu

Jak wziąć udział:

  • Pobierz aplikację Wings for Life World Run.
  • Dołącz do grupy: „Gorlice Park Miejski Polska”.
  • Pojaw się na starcie i biegnij razem z uczestnikami!

Udział jest otwarty dla wszystkich – zarówno biegaczy amatorów, jak i bardziej zaawansowanych zawodników.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Bieg ma charakter globalny – w Polsce wydarzenie flagowe odbywa się w Poznaniu, gdzie samochodem „mety” kieruje Adam Małysz.

Opłata startowa: 80 zł
100% wpisowego trafia bezpośrednio na finansowanie badań nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gorlic i okolic do udziału w wydarzeniu – pobiegnijmy razem dla tych, którzy nie mogą!

Tagi