Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Dzieci z Kałusza gościły w Gorlicach

Dzieci z Kałusza gościły w Gorlicach

Treść

W dniach 1-6 lipca, grupa dzieci z partnerskiego miasta Gorlic Kałusza wypoczywała w Mieście Światła. Wakacyjna kolonia były okazją do lepszego poznania kultury i zabytków naszego regionu, a także odpoczynku i rekreacji.
Kolaż zdjęć z róznych aktywności - basenu, wycieczki do Krynicy, warsztatów w Muzeum Lizaka
W trakcie pobytu, który zorganizowało Miasto Gorlice i Miejski Zespół Szkół nr 4, młodzież nie nudziła się ani przez chwilę!
Grupowe zdjęcie
Dzieci odwiedziły gorlickie Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz gorlicki Ratusz, gdzie przywitał ich Burmistrz Rafał Kukla oraz Sekretarz Daniel Janeczek.
Wizyta w Muzeum
Chętnie korzystały także z bazy sportowej szkoły (sali gimnastycznej i boiska) i krytego basenu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach.
Wizyta w Muzeum Lizaka
W ramach wycieczek, odwiedzili także m.in. Krynicę, Muzeum Lizaka w Jaśle, Zamek Stara Baśń w Grybowie oraz Sądecki Bartnik w Stróżach.
Grupa dzieci z Kałusza
W ramach podziękowań za możliwość spędzenia wakacji w Gorlicach oraz dotychczas okazane wsparcie i współpracę, młodzież z Kałusza zaprezentowała się dla mieszkańców w Parku Miejskim. Z programem muzyczno-tanecznym wystąpili w okolicach parkowej tężni.
Grupowe zdjęcie w parku
Organizacja wypoczynku dla młodzieży, to kolejne działanie mające zacieśnić współpracę naszych miast, a także  w obliczu trwającej wojny zapewnić partnerskie wsparcie zaprzyjaźnionemu samorządowi z Ukrainy.

Galeria zdjęć poniżej.

GALERIA