Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
XII Gorlicki Marsz Żonkilowy

Dzień Dziecka połączony z XIV Dniem Osób z Niepełnosprawnościami 2024

Treść

Wczoraj (02.06) na Polanie w Parku Miejskim mieliśmy wyjątkowe okazje do świętowania – Dzień Dziecka połączony z XIV Dniem Osób z Niepełnosprawnościami oraz Gorlickim Dniem Rodziny.
Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego JAdwiga Wójtowicz, Wicestarosta Marcin KRzemiński oraz Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla na scenie
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi w Gorlicach, po której – tradycyjnie już – odbył się XII Marsz Żonkilowy. Uczestnicy marszu, z żonkilami w dłoniach, prowadzeni przez mażoretki DOMINO oraz okrietrę dętą z Dominikowic, przeszli do Parku, gdzie odbył się piknik integracyjny.
Msza Święta
XII Gorlicki Marsz ŻonkilowyPiknik rozpoczął występ mażoretek, po którym w ekologiczną przygodę zabrał nas spektakl Niezwykłe przygody eko-skrzatów w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury.
mażoretki DOMINO podczas występu w Parku
spektakl "Niezwykłe przygody eko-skrzatów"
Podczas wydarzenia, najmłodsi i ci starsi, mogli skorzystać z wielu atrakcji – zobaczyć wozy bojowe, sprzęt i broń podczas Pikniku Służb Mundurowych, sprawdzić swoje siły na byku rodeo, pokonać  gigantyczny tor przeszkód Ninja Warrior oraz wyszaleć się na dmuchańcach. Dzięki firmie Empol, nie zabrakło zabaw z animatorami i malowania twarzy! Swoje stoisko miała też Zuzanna Długosz – Baba z gór, która przeprowadziła warsztaty artystyczne i zabrała chętnych w magiczną podróż po Karpatach i opowiedziała o nietoperzach!
Piknik służb mundurowych w golrickim Parku
Stoisko "Baby z gór" w gorlickim Parku
dmuchany tor przeszkód Ninja Warrior
Na parkowej scenie zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Rodzina”, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lipinkach przy Stowarzyszeniu Trzeźwościowym „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej,  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce, a także gorlickie przedszkolaki oraz młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, a na koniec wystąpił Jakub Szura, czyli Kubi_16!
Uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej podczas występu
Uczestniczka Warsztatów Terapii Zjęciowej podczas występu
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej podczas występu
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zjęciowej podczas występu
Występ przedszkolaków na scenie
malowanie twarzy
Występ podpiecznych Młodzieżowego Domu Kultury
kubi_16
Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, parafii p.w. Świętej Jadwigii Królowej w Gorlicach, wolontariuszom, harcerzom, firmie Empol, uczestnikom i opiekunom Warsztatów Terapii Zajęciowych, dzieciom z gorlickich przedszkoli, rodzicom i nauczycielom, młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury pod opieką instruktor Moniki Wacek oraz wszystkim Wam, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!