Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Burmistrz i dyrektor biblioteki.

Miejskie i Powiatowe Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Treść

„Biblioteka – miejsce na czasie”, to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Uczestnicy spotkania w bibliotece.
Biblioteka to centralne miejsce doświadczeń kulturalnych, które nie ogranicza się do tradycyjnych książek – promuje różnorodność czytania, włączając w to: audiobooki, e-booki, gry edukacyjne, platformy edukacyjne online oraz inne niestandardowe formy. Podkreśla konieczność ciągłej adaptacji do zmieniających się potrzeb społeczeństwa. Bo biblioteka to przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i wspólnoty.
Dyrektor Biblioteki wygłasza wykład.
Dobrej tradycji stało się zadość – w Tygodniu Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach spotkali się bibliotekarze bibliotek publicznych powiatu gorlickiego, aby celebrować Miejskie i Powiatowe Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Gorlice – Rafał Kukla, Starosta Powiatu Gorlickiego – Mirosław Waląg i Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach – Wojciech Zapłata.
Starosta Waląg wręcza nagrodę.
Spotkanie zainaugurowała Dyrektor MBP w Gorlicach – Joanna Kalisz-Dziki, witając przybyłych gości. Uczestnicy wysłuchali prelekcji pt. Biblioteki Publiczne powiatu gorlickiego – miejsca na czasie. Była ona okazją do refleksji nad sytuacją bibliotek publicznych w powiecie gorlickim w minionym roku.
Burmistrz Kukla wręcza nagrodę.
Nagrodę Burmistrza Gorlic dla Bibliotekarza Roku 2023 otrzymała Jolanta Stawiarska (kierownik Działu Udostępniania Zbiorów MBP w Gorlicach), za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju i upowszechniania bibliotekarstwa w mieście. Starosta Powiatu Gorlickiego wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe dla wyróżniających się bibliotekarzy z terenu powiatu gorlickiego: Beaty Król i Celiny Job – bibliotekarek Biblioteki Publicznej w Bobowej, Małgorzaty Mentel — Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Sękowej oraz dla członka Zespołu Instruktorskiego w MBP w Gorlicach — Daniela Sokołowskiego.
Uczestnicy spotkania oglądają wystawę poświęconą Biblii.
W kolejnej części wydarzenia zaprosiliśmy naszych gości do udziału w finisażu wystawy pn. „Historia Biblii”. Ta wyjątkowa ekspozycja, której wernisaż świętowaliśmy w trakcie trwania Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, była perełką zarówno dla pasjonatów historii powstania Biblii, jak i dziejów pisma na świecie.
Uczestnicy spotkania oglądają wystawę poświęconą Biblii.
Wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego spotkania dziękujemy za przybycie i serdeczne życzenia. Spotkanie było znakomitą okazją do kuluarowych rozmów i wymiany branżowych doświadczeń. Uhonorowanym bibliotekarzom gratulujemy, a wszystkim koleżankom i kolegom po fachu składamy najlepsze życzenia z okazji naszego Święta.

Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach
Galeria zdjęć poniżej.

GALERIA