Przejdź do treści Przejdź do stopki
zawody na hali

XXV Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców w Gorlicach

Treść

23 kwietnia, w hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XXV Wojewódzkie Mistrzostwa Ochotniczych Hufców Pracy w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli. Wydarzenie już po raz 15. zorganizowane zostało przez 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach, wspólnie z Małopolską Wojewódzką Komendą OHP.
Przemawia burmistrz.
W tym roku po eliminacjach regionalnych do wojewódzkiego etapu dostały się drużyny:

• 6-4 OSiW Trzebinia,
  • oraz drużyna gospodarzy z 6-38 HP Gorlice.

Na zaproszenie organizatorów, w wydarzeniu udział wzięli Wojewódzki Komendant OHP Paweł Leśniak, Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, przedstawiciele władz samorządowych, Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach, prezes zarządu Koła Związku Sybiraków w Gorlicach oraz dyrektorzy i przedstawiciele szkół, a także licznie zgromadzeni pracodawcy współpracujący z hufcem. Obecni byli również sympatycy OHP oraz lokalne media.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw poprzedzone zostało wysłuchaniem hejnału Gorlic. Komendant 6-38 HP Gorlice Grzegorz Tumidajewicz, przywitał wszystkich gości, następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, dokonując oficjalnego otwarcia.

Miłym akcentem był pokaz artystyczny sekcji gimnastycznej Acrodreams Gorlice, nagrodzony gromkimi brawami oraz upominkami wręczonymi przez zaproszonych gości.

Po występie uczestnicy przystąpili do rozgrywek w fazie grupowej. Do fazy pucharowej awansowały: 6-38 HP Gorlice, 6-1 OSiW Nowy Sącz, 6-34 HP Stary Sącz, 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska. Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy z 6-38 HP  Gorlice, która wywalczyła puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach.

Finał pomiędzy drużynami 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska i 6-34 HP Stary Sącz, był ciekawym i zaciętym pojedynkiem, stojącym na wysokim poziomie. Po emocjonującym meczu i rzutach karnych, zwycięzcą turnieju został 6-34 HP Stary Sącz, zdobywając puchar Burmistrza Gorlic. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Wojewódzkiego zdobyła drużyna z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska. Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione medalami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez MWK OHP, Miasto  Gorlice, pracodawców oraz sympatyków OHP.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Giemzik z 6-34 HP Stary Sącz, najlepszym bramkarzem Yurii Datsiv z 6-8 HP Gorlice, a królem strzelców Adrian Machaj z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska.

Komendant 6-38 HP Gorlice Grzegorz Tumidajewicz podziękował młodzieży za zdrową rywalizację i walkę fair play. Złożył również podziękowania wszystkim fundatorom pucharów, statuetek oraz nagród rzeczowych. Zakończenia XXV Wojewódzkich Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców dokonał Wojewódzki Komendant OHP Paweł Leśniak, dziękując za organizację turnieju.

Tekst: 6-38 Hufiec Pracy Gorlice