Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Profilaktyczne gry „Mosty do Przyszłości” trafiły do gorlickich MZS-ów

Profilaktyczne gry „Mosty do Przyszłości” trafiły do gorlickich MZS-ów

Treść

Dziś (tj. 09.02) w gorlickim Ratuszu Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Robertem Ryndakiem gościli uczniów i Dyrekcję Miejskich Zespołów Szkół. W trakcie spotkania na ręce najmłodszych gorliczan, przekazane zostały po dwa zestawy gier profilaktycznych pn. „Mosty do Przyszłości”, do wykorzystania na zajęciach prowadzonych w ramach zimowisk szkolnych organizowanych w trakcie nadchodzących ferii (o których pisaliśmy TUTAJ).
Grupowa fotografia w gabinecie Burmistrza
Celem gry jest przekazanie wszechstronnej i rzetelnej wiedzy na temat zagrożeń płynących ze spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i palenia tytoniu, a także pokazanie dobroczynnych efektów jakie płyną z uprawiania sportu i aktywnego trybu życia, jako najlepszej przeciwwagi dla używek. Gra polega na rywalizacji między graczami, w której starają się budować tytułowe mosty. W jej trakcie uczestnicy mogą dowiedzieć się jakiego rodzaju szkody używki czynią w obszarze zdrowotnym i społecznym, jak wpływają na urodę, budowanie relacji, wyniki w nauce czy zawodową przyszłość.
Wręczanie gier
Nadmienić należy, że inicjatywa zakupu powyższych gier profilaktycznych wyszła od Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Joanny Kalisz – Dziki, która wspólnie z pracownikami realizuje projekt profilaktyczny „Ferie w bibliotece”. Gorlicka książnica posiada też dwa egzemplarzy gry, które będą wykorzystywane w codziennych zajęciach z dziećmi.
Goście w gabinecie
Zadanie realizowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2024.
Wręczenie gier
Gra profilaktyczna