Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach!

Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach!

Treść

W niedzielę, 28 stycznia, już po raz 32 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP)! Tegoroczny Finał w naszym mieście odbył się w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji, a przez cały dzień na uczestników czekało mnóstwo atrakcji! Wolontariusze do puszek zebrali 206 509,43 zł! A to jeszcze nie koniec! Suma z pewnością się zwiększy, bo wciąż trwają m.in. orkiestrowe licytacje.
Wolontariusze
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. Gorlicki Sztab WOŚP zagrał w tym roku wspólnie z Bobową, Ropicą Polską, Szymbarkiem, Lipinkami i Uściem Gorlickim. Środki zebranie w trakcie 32. Finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Biegacze w parku
W ramach gorlickiego Finału przygotowanych zostało wiele atrakcji. W Parku Miejskim dla Orkiestry pobiegła Wielkoorkiestrowa Piątka Biegowa – wspólny trening biegowy, zorganizowany przez Gorlicką Grupę Biegową i Stowarzyszenie Maraton Gorlice. Z samego rana na gorlickiej pływali obyły się także zawody pływackie.
Gorlicki kręciołek
Swój wkład w gorlicki Finał mieli także miłośnicy motoryzacji, którzy spotkali się na parkingu przy Miejskim Stadionie, organizując tradycyjny już "Kręciołek".  Liga Obrony Kraju, zapewniła na strzelnicy przy ul. Brzozowej, możliwość sprawdzenia umiejętności strzeleckich.
Dzień otwarty w straży
Orkiestrowe atrakcje uzupełnił dzień otwarty Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Gorlicki quest Łukasiewicza z przewodnikiem.
Kucharze dla WOŚP
Przy Hali OSiR na uczestników czekała kuchnia polowa przygotowana przez kucharzy zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Euro – Toques Polska.
Siedziba sztabu
W budynku Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, który ponownie stał się siedzibą Sztabu, chętni mogli skorzystać z medycznych porad – badań ciśnienia krwi, poziomu cukru i cholesterolu, zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Gorlicach, także konsultacji ortopedycznych, których udzielał dr Grzegorz Tomasik oraz rehabilitacyjnych „8 minut dla zdrowia”, które prowadziła Anna Świzdora.
Występy artystyczne
Sercem 32. Finału WOŚP była Hala Sportowa – tam odbyły się liczne występy artystyczne oraz licytacje.
Występy dzieci
Od godziny 14:00 do 17:00 na scenie z tańcem, śpiewem i recytacją zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Miasta Światła – przedszkolaki oraz uczniowie miejskich zespołów szkół.
Występy artystyczne przedszkolaków
Pokazy ratownictwa medycznego oraz pierwsza pomoc przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Młody Teatr Ruchu
W trakcie wydarzenia odbył się także pokaz Pracowni Tanecznej Gorlickiego Centrum Kultury, podczas którego zatańczył „Młody Teatr Ruchu”, a ze świetlnym show wystąpił „Teatr Eksperymentalny Ergo GCK”. Swoje taneczne układy zaprezentowali także podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach – grupy: DREAM TEAM, FENIX, FAIR PLAY TEAM i HAPPY KIDS.
Występ grupy ERGO
Ponadto, w Hali OSiR odbył się także Wielkoorkiestrowy Fitness, a dzieci mogły pobawić się na dmuchańcach, które zapewniła firma Myszkoland.
Orkiestrowy Fitness
W trakcie wydarzenia – tradycyjnie już – przeprowadzone zostały licytacje. Dziękujemy darczyńcom za wsparcie!
Flex Band na scenie
Artystycznym punktem kulminacyjnym Finału, był koncert zespołu „Flex Band” z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który złożony jest z kwartetu smyczkowego, instrumentów dętych blaszanych, instrumentów dętych drewnianych oraz rozbudowanej sekcji rytmicznej. Orkiestra wykonała muzykę rozrywkową, filmową oraz utwory króla popu - Michaela Jacksona.
Występ Flex Bandu
Kilka minut po 20:00, na parkingu przy rzece Ropie, wozy strażackie oraz cywilne utworzyły „serce”. Łącząc się ze sztabami w całej Polsce, wysłaliśmy „Światełko do Nieba”.
Światełko do nieba
Gorlicki Sztab dzień finału zakończył rekordową kwotą 206 509,43 zł. Nie jest to jednak ostateczny wynik tegorocznej zbiórki – jeszcze kilka dni potrwają licytacje w serwisie ALLEGRO. Zapełnijmy też po brzegi naszą e-skarbonkę. Grosik dobrego serca dorzucić możecie TUTAJ

Galerie zdjęć z wydarzenia znajdują się TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Dziękujemy wszystkim, który wsparli tegoroczny Finał i do zobaczenia za rok! SIEMA!