Przejdź do druki i wnioski do pobrania
Przejdź do treści Przejdź do stopki
IX Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy już wkrótce!

IX Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy już wkrótce!

Treść

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, w tym z produktami regionalnymi podczas IX Gorlickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w przedświąteczny weekend – 16 i 17 grudnia. Gorlicki Rynek kolejny raz zapełni się stoiskami handlowymi, kolorowymi światełkami, a w powietrzu unosić będzie się zapach piernika i choinki. Nie zabraknie wspólnego kolędowania, żywej szopki, świątecznych warsztatów, spektaklu ulicznego i tradycyjnej Gorlickiej Wigilii.
Wystawcy na jarmarku. Program Gorlickiego Jarmarku:

Sobota, 16 grudnia 2023 r.

  • 12:00 – Kolędnicy-ulicznicy – happening w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”
  • 13:00 – Występ grupy „To my” – świąteczne przedstawienie przygotowane przez seniorów
  • 11:00-15:00 – „Dzieci zdobią choinkę” – warsztaty przygotowane przez ZSCKR w Bystrej /Pawilon Historii Miasta/

Niedziela, 17 grudnia 2023 r.

  • 10:00-15:00 – Żywa szopka
  • 12:00 – Gorlicki Mistrz Smaku – konkurs kulinarny
  • 14:00 – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
  • 14:00 – XII Gorlicka Wigilia /Inicjatorka Iwona Budziak – Restauracja Orchidea/
  • 11:00-15:00 – „Dzieci zdobią choinkę” – warsztaty przygotowane przez ZSCKR w Bystrej /Pawilon Historii Miasta/

SOBOTA
Punktualnie w samo południe zapraszamy na spektakl „Kolędnicy-ulicznicy”– happening w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Na gorlickim Rynku pojawią się niezwykli bohaterowie – lśniący złotymi piórami Kogut, majestatyczny Bocian na szczudłach, Gwiezdnik z ludową gwiazdą, Czart i Archanioł, kozioł a nawet Maszkarony! Te kolorowe postaci grane przez aktorów na szczudłach, w maskach, wciągną Was w wir niezwykłego świata. Zabierzemy Was teatralnym wehikułem czasu w przeszłość i… przyszłość! Powoli zapominana tradycja ludowa będzie na wyciągnięcie w ręki. Zabierzcie na tę żywiołowa paradę najbliższych, bo widowisko  na pewno oczaruje małych i dużych!
Teatr uliczny Kolędnicy ulicznicy.O godz. 13.00 na scenie wystąpi grupa seniorów „To my” ze świątecznym przedstawieniem.

NIEDZIELA
Od godziny 10.00 zapraszamy, szczególnie tych najmłodszych, do żywej szopki. W samo południe wystartuje turniej kulinarny „Gorlicki Mistrz Smaku”. W szranki staną drużyny samorządowców z Powiatu Gorlickiego, Miasta Gorlice i Gminy Gorlice.
Żywa szopka.
O godzinie 14.00 rozpocznie się tradycyjna XII Gorlicka Wigilia. Pomysłodawczynią Gorlickiej Wigilii jest Iwona Budziak, restauratorka i właścicielka Restauracji Orchidea, która z powodzeniem od kilkunastu już lat organizuje to piękne wydarzenie. Razem odmówimy modlitwę i złożymy sobie życzenia. W organizację Wigilii włączają się jak zawsze koła łowieckie oraz wiele firm i instytucji.
Szopka na gorlickim Rynku.Tuż przed Wigilią harcerze z Hufca ZHP Gorlice, przekażą niezwykły dar – Betlejemskie Światełko Pokoju.
Gorlicka WigliaWarsztaty świąteczne
W trakcie jarmarku w Pawilonie Historii Miasta Gorlice odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci pn. „Dzieci zdobią choinkę”, przygotowane przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej.
Warsztaty świąteczne w pawolonie historii Miasta.Akcja charytatywna
W trakcie Jarmarku odbędzie się kwesta na rzecz Wiktorii Wróbel  chorej na SMA. Na gorlickim Rynku stanie charytatywne stoisko, w którym będzie można nabyć świąteczne ozdoby i produkty. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Wiktorii. Pokażmy, że w sercach gorliczan tkwi wielka siła.

Stoiska handlowe otwarte będą od godz. 10:00 do godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich gorliczan i gości naszego Miasta! Spędźmy razem ten szczególny, radosny czas!

Gorlicki Jarmark Bożonarodzeniowy wyróżniony jest marką lokalną Karpating.
Logo marki Karpating.
Foto. mat. własne, Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”

Plakat zapraszający na wigilię na gorlickim Rynku z logotypami sponsorów.